KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: Becca Fitzpatrick “Vaikus”
Uus raamat: Becca Fitzpatrick “Vaikus” (21 veebruar 2013)

Becca Fitzpatrick

“Vaikus”


(Tänapäev)

Becca Fitzpatricku edukate romaanide „Salajane” ja „Crescendo“järg, kus langenud ingel Patchil ja koolitüdruk Noral on võidelda veel üks võitlus: relvadeks armastus ja lõppematu usk teineteisesse peavad nad peatama kurja, kelle käes on võim purustada igaveseks kõik see, mille nimel nad on vaeva näinud.


Becca Fitzpatricku romaanid on jõudnud kolmanda osani. Inglise keeles on seda romaanisarja nimetatud ka ”Hush, Hush” sarjaks. Eesti keelde võiks romaanisarja tõlkida ”Salajane” sari.

Nora ja Patchi põnev lugu jätkub sealt, kus ”Crescendo” lõppes: Nora on elus, kuid ei mäleta eelmisi sündmusi, langenud ingel Patch esineb nime all Jev, paheline nefilim ja Must Käsi, saatana teener Hank Millar on ajanud ennast Nora ema külje alla ja sündimas on midagi väga halba. Ees on ootama nefilimite mäss ja isegi sõda langenud inglite vastu.

Sündmused arenevad esialgu tasahilju, kuid Nora mäletab üha rohkem ja rohkem ning kõik pusletükid hakkavad paika loksuma.
Sündmused hakkavad üha kiirenevas tempos arenema. Ka selles loos on vastasseis langenud inglite ja Hank Millari nefilimite vahel. Lisaks langenud inglitele ja nefilimitele on mängus peainglid ja kaitseinglid. (Õnneks puuduvad vampiirid nagu viimasel ajal paljudes noortelugudes kombeks on.)

Kuna raamatus on palju selliseid kummalisi tegelasi, siis võib raamatut pidada samaaegselt nii ulmekaks, muinasjutuks kui ka põnevikuks ning tänu Nora ja Patchi suhtele ka armastuslooks. Armastusel on ülimalt suur jõud ja vägi, mis hoiab Nora ja Patchi koos ning tänu millele suudetakse pahadele jõududele vastu hakata.

Pöördeid ja keerdkäike on selles romaanis palju, ka Noraga juhtub üsna ootamatu muutumine. Tasub kindlasti ootama jääda sarja neljandat osa ”Finale”. Elame-näeme, kas eesti keeles ilmub raamat nimega ”Finaal”. Kindel on see, et seiklused jätkuvad ka neljandas osas...

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad