KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: “Soojad kehad”
Uus raamat: “Soojad kehad” (19 juuni 2013)

Isaac Marion

“Soojad kehad”


(Skymarket)

R on zombi. Tal ei ole nime, mälestusi ega pulssi, kuid tal on unistused. Ta pole päris samasugune nagu teised Surnud. Mahajäetud linna varemetes kohtab R ühte tüdrukut. Julie on vastand kõigele sellele, mis R-ile teada-tuntud. Sooja, aruka ja vägagi elavana on ta nagu ere värvipuhang süngel ja hallil maastikul. Saamata ise ka aru, miks ta seda teeb, otsustab R Juliet mitte ära süüa, vaid ta päästa. Ja nii saab alguse nende pingeline, kuid samas kummaliselt õrn suhe.

Sellist asja pole kunagi varem juhtunud. See rikub reegleid ja eirab loogikat, ent R ei rahuldu enam hauataguse eluga. Ta ihkab taas hingata, ta ihkab elada - ja Julie tahab teda aidata. Ent nende lootusetuna näivat kõdunevat maailma ei saa muuta võitluseta...


Eks me kõik oleme lugenud raamatuid vampiiridest, zombidest, tulnukatest, koletistest ja kes teab, kellest veel. See uus noorteromaan on paljuski teistest erinev, sest kas olete lugenud varem romaani zombist, kes võiks tunda armastust või muutuda tagasi inimeseks... Selles raamatus kõike seda juhtub.

Isaac Marion on uus tulija kirjandusmaastikul, kuid tema romaani ”Soojad kehad” on hästi vastuvõtnud juba nii lugejad, kriitikud kui ka teised kirjanikud. Raamat on olnud sedavõrd edukas, et sellest on tehtud film, mis kevadel ka meie filmilevisse jõudis.

Aga raamatust ja sündmustest: maailm on oma hävingu äärel või õigupoolest sinna juba jõudnud, sest tänu erinevatele katastroofidele ja enesehävituslikule inimtegevusele on praegusest hiilgusest üsna vähe järgi. Inimesed (nn Elavad), kes on ellu jäänud, elavad hiigelsuurel staadionil, mis on justkui väike linnake hävingu keskel ja võitlevad ellujäämise nimel zombidega (nn Surnud). Viimased omakorda käivad inimeste jahil, et toitu hankida, kusjuures tõeline maiuspala zombidele on inimese aju (selle söömist kirjeldab Isaac Marion küllaltki mahlakalt). Kuid on veel ka zombi-laadsed Luukered, kelle moondumine on olnud täielik ja nii on neist järgi tõepoolest vaid luukere.

R ja Julie kohtuvad ühel jahiretkel, kus R sööb ära Julie poiss-sõbra, kuid miskipärast otsustab ta Julie päästa ja ellu jätta, tuues ta zombide juurde elama. Nii peab Julie zombide moodi liikuma ja käituma, et mitte liigselt tähelepanu äratada. R hakkab aga üpris varsti tundma kummalisi tundeid Julie vastu – tundeid, mida ta pole kunagi varem tundnud või vähemalt ei mäleta tundnud olevat. Julie ja R-i vahel kujuneb välja kummaline kiindumus ja armastus.

Raamatu lõpp läheb väga põnevaks – vastamisi on Luukered ja Elavad, kuid kelle poolt on Surnud? Kui palju muutub R ja kas ka teised zombid on muutumiseks võimelised?

Igal juhul on tegemist ülimalt põneva ja kaasahaarava noortekaga. Autorile jagub ainult kiidusõnu sellise ootamatu idee ja tegevustiku eest.

Suveks kindlasti üks lahe ja põnev lugemine.

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad