KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: “Tuhast linn. Surmav arsenal. Teine raamat”
Uus raamat: “Tuhast linn. Surmav arsenal. Teine raamat” (8 november 2013)

Cassandra Clare

“Tuhast linn. Surmav arsenal. Teine raamat”


(Varrak)

Täieõiguslikuna varjuküttide sekka astunud Clary teeb lähemalt tutvust maailmaga, mis seni oli jäänud tema pilgu eest varjule. Tüdruku sõprade hulka kuulub nüüd libahunte ja vampiire ning tema saatusesse sekkuvad ootamatul moel haldjad.
See maailm, kus miski pole selline, nagu näib, pakub paraku järjest uusi mõistatusi. Kelle veri voolab Clary ja Jace’i soontes? Kust on pärit võimed, mis neis ühtäkki ilmnevad? Kas Valentine on ohtlik hullumeelne või korrumpeerunud varjukütiladviku vastu võitlev aatemees? Mida teha, kui peale deemonite tuleb noortel võidelda ka omaenda tunnete vastu? Autor hoiab lugejaid endiselt kütkeis.
2013. aasta augustis linastus ka Eesti kinodes romaani I osa põhjal valminud film „Surmav arsenal: Luude linn“ Lily Collinsi ja Jamie Campbell Boweriga peaosas.


Alles see oli, kui kirjutasin uuest Cassandra Clane’i raamatust “Luude linn. Surmav arsenal. Esimene raamat” ja veel vähem aega on möödas sellest, kui samanimeline film meie kinodesse jõudis. Kuid juba on eesti keeles saada ka selle suurepärase sarja teine osa! Lugejad tahavad ju kindlasti ruttu teada saada, kuidas peategelastel edasi läheb, millised on uued ja põnevad sündmused jne.

Autor jätkab täpselt sama põnevalt nagu esimeses raamatus. Teises osas kirjeldab ta siiski palju rohkem peategelaste Clary, Jace’i ja Simoni omavahelisi suhteid. Päris kindlasti ei ole need suhted lihtsad, eriti veel seetõttu, et asjaolude kokkulangemise tõttu saab Simonist vampiir. Lisaks on keerulised suhted kurjami Valentine’i ning tema laste Clary ja Jace’iga.
Eriti keeruliseks lähevad asjad siis, kui ei suudeta mõista, milline on Valentine’i plaan – mida ta tahab oma käitumise ja tegutsemisega saavutada. Võimu Klaavi üle? Võimu terve maailma üle? Parandada suhteid oma poja ja tütrega? Äkki Valentine ei olegi sedavõrd halb, kui paistab? Asjalood hakkava paika tiksuma raamatu lõpus, kui Jace märkab, millise deemonite armee on Valentine enda ümber koondanud ja mida mees tegelikult plaanib…

Teises osas löövad lisaks maapealsetele (Clary) kaasa varjukütid (Jace, Alec ja Isabel), libahundid (Luke, Maia), sortsid (Brooklyni ülemsorts Magnus Bane), vampiirid (Raphael, Simon). Seekord saame pikemalt tuttavaks ka Inkvisiitori, haldjate ja haldjakuningannaga. Vaikivad Vennad mängivad siin tähtsat rolli.

Actionit on teises osas vähem kui esimeses , kuid see läheb väga põnevaks ja üsnagi veriseks ning ohtlikuks. Hätta sattuvad nii Clary, Jace kui ka paljud teised!

Ka seekordne lõpp jätab paljud asjad pooleli ja nii ei jää meil muud üle, kui oodata kolmandat raamatut, mis peaks üsna varsti eesti lugejani jõudma.

Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad