KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: "Joonistamise kunst: värvid. Suur joonistamisraamat"
Uus raamat: "Joonistamise kunst: värvid. Suur joonistamisraamat" (19 veebruar 2016)

 

“Joonistamise kunst: värvid. Suur joonistamisraamat”

(Tänapäev)

Sukelduge värvide maailma ja õppige värviliselt joonistama. See põhjalik käsiraamat annab teile kõik vajalikud teadmised. Põhiteadmised värvi- ja akvarellpliiatsite kohta varustavad teid alustamiseks vajalike tehniliste oskustega. Edasi tutvuge pastellkriitide ja markeritega – need hakkava teile meeldima! 

Joonistage taimi, loomi ja inimesi lõputult värvilise ja elutruuna. Akvarellpliiatsitega loodud maastikuvaated ja natüürmordid tunduvad nagu maalitud. Lisaks õpite, kuidas manga-koomiksid värviliste markeritega põnevaks muuta.
Põhjalikud ja selged juhendid õpetavad punkthaaval vajalikke tehnikaid ja erinevate piltide joonistamist.
Raamatus leiduv värvitabel muudab joonistamiseks õigete värvide leidmise lihtsamaks. 

See põhjalik käsiraamat põhineb Walter Fosteri edukatel joonistamisraamatutel ning on järg raamatule "Joonistamise kunst".

 

See on üks hiiglama uhke ja hiiglama ilus ning hiiglama põnev joonistamisraamat, miles õpetatakse joonistama ja valima õigeid värve. Pean tunnistama, et olen alati kadestanud neid inimesi, kellel on kunstiannet, kes oskavad hästi joonistada. Minul sellist kahjuks antud pole. Olen küll üritanud, kuid ikkagi on pildid sellised imelikud ja mitte üldse sellised nagu tahaks.

Seepärast on üsna põnev võtta kätte raamat, mis joonistamisest ja värvidest räägib ning õpetab. Mine tea, äkki saan ka mina veidi abi ja näpunäiteid.

Raamat algab peatükiga värvi- ja akvarellpliiatsite maailmast, milles tehakse juttu töövahenditest ja lisatarvikutest (näiteks pliiatsid, paber, kustutuskummid, teritajad, teralisus, joonistusalus, maalriteip, pihustav kinniti). Tutvume väikese värvusõpetusega (värvi heledus, vastandvärvused, värvide toonimine, värvuse mõju) ning värvime värvipliiatsiga (värvimine, viirutamine, ringitamine, surve, triibud, jooned). Seejärel on juttu akvarellpliiatsist ja värvimisest nendega (akvarellpaber, värviline paber, eripaber). Räägitakse vormi ja kuju joonistamisest, eritehnikatest ja –meetoditest, saame teada, kuidas jõuab motiiv paberile.

Teises peatükis on juttu põhitehnikatest. Sellest, millest eelnevalt teadma peaksime. Seejärel hakkame joonistame nelja lindu. Juttu tehakse värvide pealekandmisest kihtidena ja segamisest, värvide segamisest ja hõõrumisest, on ka suur värvi- ja akvarellpliiatsite värvitabel.

Kolmas peatükk on “Taimede, loomade ja inimeste elutruu joonistamine”. Õpetatakse joonistama liiliad, koera, kassipoega, kollit, liblikat, tuukani jpm.

Neljas peatükk on “Nagu maalitud: maastikud ja natüürmordid”. Meil on võimalus õppida, kuidas joonistada oja soos, sügisest maanteed, puud tasandikul, punaseid kirsse kausis, uunikum autot jpm.

Viies peatükk on “Pastellide maailm”. Nüüd tutvustatakse meile pastille. Saame lugeda töövahenditest ja materjalidest (juttu on pastellkriitide ostmisest, fikseerimisest, aluspõhjast), värvusteooriast (nn Munselli värvisüsteem, värvitemperatuur, toonid, värvide segamine), pastelltehnikatest, pastellvärvide segamisest. Meil on kohe ka võimalus õppida, kuidas pastellide abil luua talvemeeleolu, farmi Metsikus Läänes, tüdrukut profiilis, lugenat naist ja koera jpm.

Kuues, viimane peatükk on “Manga – põnev markerimäng”,kus saame lugeda mangade maailmast, vahenditest, tööst põhivormidega, varjudest ja viirutustest, kompositsioonist, inspiratsiooni leidmisest mangakangelaste maailmast jm.

Selline põnev ja huvitav raamat on “Joonistamise kunst: värvid”. Sobib hästi nii väikesele kui ka suurele kunstisõbrale, nii algajale kui ka edasijõudnule. Palju vahvat infot ja põnevaid näpunäiteid. Tekstid on lühikesed ja konkreetsed, palju on pilte.

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad