KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: Marilin Karu "Teine elu"
Uus raamat: Marilin Karu "Teine elu" (24 juuli 2017)


Marilin Karu

„Teine elu“

(Tänapäev)

 

„Ma lihtsalt ei saa aru, miks ta mind tantsima ei kutsu,“ vastasin ning taipasin, et see oligi tegelikult tõsi, kuigi olin mõelnud vaid nalja teha. Olin harjunud, et mind külvatakse üle komplimentide ja meelitustega, ning mis seal salata, ma nautisin seda ikka veel. Aga rumal kutt, kes mu kõrval istus, ei käitunud üldse niim nagu oleks pidanud.

„Sa tahtsid minuga tantsida?“ küsis ta nüüd ja ma nägin, kuidas ta huul hetkeks õhkõrnas naeratuses tuksatas.

„Ei. Mulle lihtsalt meeldib sinusgustele korvi anda.“

„Minusgustele? Just ütlesid, et sind ajab närvi, et ma pole nagu teised?“

 

Kas õigus puhtalt lehelt alustada on igaühe põhiõigus või saavad teise võimaluse ainult väljavalitud? Noorteromaan jutustab kahe õe, Mai-Liisi ja Mari-Anni esimesest armumistest näiliselt täiesti erinevatesse inimestesse: üks on tõeline härrasmees, kes toob kingitusi ja viib restorani, teine elab raju elu ja varjab suurt saladust. Peadpööritavad sündmused ei lase lugejal kuni lõpuni aimata, kes on kes ja millistel motiividel tegutsetakse.

 

“Teine elu” on Marilin Karu (snd 1994) esimene raamat, mis ootas kolm aastat sahtlis, kuni autor julgust kogus see kirjastusse saata. Romaani tegelased on inspireeritud reaalsetest inimestest, kuid kogu tegevustik on välja mõeldud.« Eelmised nädalad