KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Uus raamat: “Loomariigi ehituskunst”
Uus raamat: “Loomariigi ehituskunst” (17 juuni 2011)

“Loomariigi ehituskunst”

(TEA Kirjastus)

Raamat tutvustab loomariigi imelisi ehitusmeistreid. Põhitähelepanu on putukate, lindude, kalade, kahepaiksete ja väiksemate loomade erilistel oskustel, nende võimel ehitada omapäraseid, keerulisi ja tugevaid pesi ning seada oma vaenlastele nutikaid lõkse. Põnevust lisavad ruumilised pildid, avatavad informatsiooniaknad ja taskud. Raamatu lõpus on väike küsimustik ja mäng.


Pean tunnistama, et olen alati väga rahul, kui ilmub mõni vahva loomadest või loomariigist rääkiv raamat, sest neid on alati väga tore uurida ja teadmisi ammutada.

“Loomariigi ehituskunst” on tõeliselt lahe raamat, just selline teatmeteos, mis sobib lastele. See on hästi uhke ja suur raamat, tekstid on lihtsasti loetavad ja mõistetavad. Lisaks ka igasugu vahvad vidinad, mis raamatu vahel on – kaardid, raamatukesed, pildikesed, volditavad lehed jne. Avastamisrõõm on suur!

Ja millest raamatus lugeda saab? Näiteks sellest, kuidas ämblik oma võrku koob, milline on sitasitika pall, milline näeb välja kangurlinnu pesa. Juttu tehakse veel konnadest, liblikatest, muttidest ja nende tunnelitest, ogalikust, termiitidest. Vahva on uurida, milline näeb välja herilasepesa või mesilastaru sisemus, kuidas koprad tammesid ehitavad, kuidas vihmaussid ja sipelgad elavad.

Lugemist on palju ja see sobib igati hästi kõikidele lastele. Kindlasti on see väärt raamat ka loodusesõpradele, kuid ka neile, kes lihtsalt ennast harida tahavad. Olen kindel, et seda raamatut on üsna mõnus näiteks perekonnaringis koos uurida või vanaema ja vanaisaga raamatu üle mõtteid vahetada.

Vahva, et selline raamat ilmunud on!

Tekst: Marko Tiidelepp



« Eelmised nädalad