KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Uus raamat: Aleksei Turovski „Loomult loom“
Uus raamat: Aleksei Turovski „Loomult loom“ (16 august 2011)


Aleksei Turovski

„Loomult loom“

(Varrak)

• Kas te teate, et kui emalõvi soovib isalõviga lähemalt tuttavaks saada, on tema käitumisviis väga sarnane inimese käitumisele?
• Kas te teate, et mõnigi kord on keha puhtus loomale tähtsam kui külluslik toit?
• Kas te teate, et kaevurrott kasvatab endale ise köögivilja?
Tuntud zooloogi Aleksei Turovski raamat kirjeldab loomade käitumist söömise, soojätkamise, järeltulijate kasvatamise, rännete ja veel mõnest muustki vaatekohast. Ainevald on huvitav, tihti üllatav ja kummutab mõnegi senise arusaama. Lisaväärtuseks on autori humoorikalt soe suhtumine kogu elusloodusse, sealhulgas inimesse.
Raamat on koostatud algselt Kuku raadios peetud vestluste põhjal ja sisaldab autori enda võluvaid joonistusi.

Nii kirjutatakse kirjastuse kodulehel selle ülivahva loodusraamatu kohta.

Ma pean taas tunnistama, et mina olen üsna „müüdud“ mees, kui raamatupoodi ilmub mõni uus loodusraamat, sest loodusraamatud on saatnud mind lapsepõlves ja saadavad veel ka praegu. Eriti vahva on see, kui leiad uue raamatu, mille autoriks on Aleksei Turovski, tõeliselt müstiline looduse- ja loomatundja, kelle pajatusi ja lugusid võiks kuulama jääda tundideks ja tundideks – alati kuuled midagi sellist, mida kunagi varem pole kuulnud.

Seegi raamat annab kõikidele looma- ja loodusesõpradele palju põnevat lugemist, vahvaid ja huvitavaid seiku ning teadmisi, mis kellelgi mööda külgi maha ei jookse. Loomulikult on siingi raamatus vahva Turovski jutustamisstiil, mis sind kohe esimestest lehekülgedest endasse haarab ning kindlasti on väärtus omaette ka autori poolt joonistatud piltidel.

Igati vahva raamat nii noorele kui ka vanemale lugejale!

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad