KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Uus raamat: “Lõvi Lõrr ja Jänes Jass seiklevad jälle”
Uus raamat: “Lõvi Lõrr ja Jänes Jass seiklevad jälle” (23 september 2011)


Olivia Saar

“Lõvi Lõrr ja Jänes Jass seiklevad jälle”


(TEA Kirjastus)

Sõprusega on nii, et mõnikord juhtub ka kõige paremate sõprade vahel arusaamatusi, koguni naginaidki. Kuid tõelised sõbrad suudavad need alati rahumeelselt lahendada. Sellised toredad semud ongi Lõvi Lõrr ja Jänes Jass, kes seekord lausa meie endi keskel tegutsevad.
Meeldivat kohtumist Lõvi Lõrri ja Jänes Jassiga!
„Lõvi Lõrr ja Jänes Jass seiklevad jälle” ilmub Olivia Saare 80. juubeliks.

Nii kirjutatakse selle vahva lasteraamatu kohta kirjastuse kodulehel, raamat ilmub raamatusarjast “Lapse oma raamatukogu”.

Minu arust on igati tore taaskohtuda selliste tegelastega, kes tänase täiskasvanu lapsepõlve rõõmustasid –Lõvi Lõrr ja Jänes Jass seiklesid esmakordselt raamatukaante vahel juba 1972. aastal (TEA Kirjastus avaldas selle raamatu uuesti kolm aastat tagasi). Ma ei hakka siinkohal pikalt keerutama, kuid kinnitan, et nii Lõrr kui ka Jass olid kindlasti minu lapsepõlvekirjanduse ühed lemmiktegelased. Seetõttu oli põnev lugeda, mida huvitavat kangelastega nüüd, uutes lugudes juhtub, millest suurepärane lastekirjanik kirjutab.

Pettuda ei tule, sest lood on lõbusad ja lustakad, kuid samas ka õpetlikud, iga loo lõppu on ka üks asjakohane vanasõna välja toodud.

Seekord otsivad peategelased oma kaugeid sugulasi, saavad Rebase käest pügada, viivad oma uhke Zaporo˛etsi (tegemist vanaaegse vene autoga) näitusele ja võidavad esikoha. Peale selle üritavad metsaloomad orkestrit teha, Lõrr ja Jass käivad metsa-spaas ning puutuvad kokku metsarahu häirivate kährikutega.

Igal juhul on ka täna Olivia Saare sulg igati mõnus ja mahlakas ning lood tõepoolest kaasahaaravad. Vahva lugemine!

Ei jää ka meil muud üle, kui tänada Olivia Saart paljude vahvate lasteraamatute eest, mis on rõõmustanud tänaseid täiskasvanuid ning rõõmustavad kindlasti ka tänaseid lapsi.
Palju õnne sünnipäevaks!

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad