KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Uus raamat: "Dinosaurused elusuuruses."
Uus raamat: "Dinosaurused elusuuruses." (24 september 2011)


“Dinosaurused elusuuruses.

Kui suured nad tegelikult olid?”


(TEA Kirjastus)

„Dinosaurused elusuuruses” on raamat laia silmaringiga lastele ja noortele, kes huvituvad möödunud aegade müstilistest hiidsisalikest. Käsitletud on rohkem kui 25 dinosaurust, kes elasid ajavahemikus 248–65 miljonit aastat tagasi. Suurtel lahtivolditavatel lehtedel on sissejuhatuseks ülevaatlik ajajoon eri ajastutel elanud saurustest.
Iga looma juures on kirjeldatud tema elukohta, mõõte, välimust, luid ja üllatavaid üksikasju. Igast saurusest on joonis, võimalusel pilt kivistisest ja alati ka elusuuruses detail, mis annab aimu looma tegelikest mõõtmetest. Raamatu lõpus on teadmisi kontrolliv küsimustik ja sõnaseletused.
Raamat oma värvikate joonistustega paelub ka noort lugejat, kuid uusi teadmisi jagub igas eas huvilistele.

No see on nüüd küll üks väga uhke ja põnev raamat loodusesõpradele! Raamat on: 1. suur, 2. laheda kaanepildiga, 3. kaas tundub katsudes krobeline kui dinosaurusenahk, 4. sisult põnev ja väga-väga huvitav!

Eks ole ju dinosaurustest ka varem raamatuid ilmunud, kuid see on hoopis teistsugune ja heas mõttes lapsesõbralik, sest siin toodud näidete ja võrdlustega saab väiksemgi lugeja väga hästi aru, kui suured ja üüratud osad dinosaurused ikka olid, samas kui teised oli päris tavalise looma või linnu mõõtu.

Raamatust saab lugeja teada seda, kus konkreetne dinosaurus elas, millised nad välja nägid, kui suured nad olid, millised olid nende lood. Peaaegu kõikide dinosauruste kohta on välja toodud ka üks eriti põnev fakt.

Raamatus on palju ägedaid illustratsioone, on palju lehekülgi, mida saab lahti voltida ja siis lähevad pildid eriti suureks!

Igati vahva dinosauruste raamat, mida võivad lugeda nii pisikesed, väikesed kui ka suuremad loodushuvilised.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad