KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Uus raamat: Mänge ja trikke koertele
Uus raamat: Mänge ja trikke koertele (7 oktoober 2011)


Celina Del Amo

“Mänge ja trikke koertele.

200 mängu, trikki ja harjutust”


(Varrak)

Koeraomanikud leiavad siit suurel hulgal ideid, kuidas oma koera treenida. Selle raamatu idee on anda tõuge uute käskluste õpetamiseks ja õppimiseks ning heita pilk koera olemusse, kes on üks lõputult õpihimuline olevus. Raamatus on 200 mänguideed, harjutust ja trikki sooritamiseks toas ja õues.
Inimese ja koera koostöösse peab suhtuma kui partnerlusse, mille toimimiseks tuleb rangelt jälgida, et partneri vajadustega piisaval määral arvestataks. Inimene on sellises partnerlussuhtes vaieldamatult boss, kes peaks koera välja õpetades ja temaga koos elades oma autoriteeti õigel viisil rakendama. Käsklusi annab inimene ja koer peab neile alluma - see käib kõigi harjutuste, isegi mängude kohta. Koera treenimine peab pakkuma lõbu, kuid tuleb märgata ka seda, mis koerale rõõmu teeb. Nii nagu ei ole õige kogu saavutatud edu enda arvele kirjutada, ei tohi ebaõnnestumise põhjusi otsida koera juurest.
Celina del Amo töötab koertekoolis loomaarsti ja käitumisterapeudina. Tema sulest on ilmunud ka mitmeid teisi koerakasvatusraamatuid.

Kirjastus “Varrak” on taas välja andnud ühe vajaliku ja huvitava raamatu, mis peaks sobima hästi kõikidele koeraomanikele või vähemalt neile, kes tahavad ja viitsivad oma koeraga midagi põnevat teha ja üheskoos kvaliteetaega veeta. Mujal maailmas on koertega trikitamine ja igasugu harjutuste tegemine populaarne ettevõtmine. Siin on asjalood veidi keerulisemad, kuna suurt populaarsust koertega trikitamine veel võitnud pole, kuid ka Eestis on palju neid, kes siiski koertega trikke ja muud põnevat teevad: käiakse koos trennis, isegi esinetakse ja näidatakse, mida põnevat on koeraga selgeks saadud. Omast käest võin tõdeda, et peaaegu kõikidele koertele igasugune trikitamine ja harjutuste tegemine meeldib, sest nii saavad nad liikuda ja piisavalt vajalikku ajutööd. Otse loomulikult on see kõik ülimalt põnev ka koeraomanikule.

Raamat jaguneb kaheks osaks – mängud koertele ja trikid koertele. Autor annab ülevaate koerte koolitamisest, põhikoolitusest, sõnakuulelikkusest, agilityst. Pakutakse põhjalikke nõuandeid ja õpetusi argipäevasteks harjutusteks, kuid ka lõbusateks trikkideks ja mängudeks. Lisaks on toodud ülevaade erinevatest mänguasjadest, mis võiksid koertele huvi pakkuda. Huvitav lugemine on õpiteooriatest ja treeningumeetoditest ning treeningu põhimõtetest ja reeglitest.

Kindlasti annab raamatule lisaväärtust suurepärane pildivalik, kus on võimalik erinevaid trikke ja mänge nö oma silmaga näha.

Tegemist on igati väärt raamatuga, mida koerasõbrad ja koeraomanikud võiksid lugeda. Olen kindel, et leiate palju uut ja põnevat, kuid kindlasti kinnitust sellele, mida olete võib-olla juba jõudnud harjutada või treenida.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad