KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Uus raamat: “Joonista loomi”
Uus raamat: “Joonista loomi” (31 jaanuar 2012)

Alexandra Kamis

“Joonista loomi”


(Maurus Kirjastus)

Uudse ja lõbusa tehnikaga soovib autor näidata, et igaüks, kes tahab, võib edukalt loomi joonistada. Siit leiab terve hulga põneva joonistamistehnika abil ülesehitatud toredaid loomi. Järgides lihtsaid samm-sammult-juhendeid, saavutad imetlusväärseid tulemusi. Lisaks leiad raamatust väärtuslikke teadmisi skitseerimistehnikast, joonistamisõpetusest ja muid kavalaid näpunäiteid. Kui joonistamine on lihtne siis on see ka tore.

Pean ausalt ja piinlikult tunnistama, et minu joonistamisoskus on allpool igasugust arvestust. Juba kooliajal suutsin joonistamistunnis selliseid pilte joonistada, millest ainult mina aru sain. Veidi hiljem väikevennale ja veel hiljem oma pojale joonistatud pildid olid väikemeeste silmis äkki tõelised taiesed, kuid minu jaoks totaalne masendus – isegi vanemaks saades ei tulnud seda õiget joonistamistuhinat ja -oskust peale.

Nüüd on ilmunud üks igati põnev raamat, mis õpetab, kuidas oleks õige joonistada ja joonistada just loomi. Ma olen varemgi maininud, et loomad mulle meeldivad, mistõttu oli vahva leida raamatut, mis näitab, kuidas joonistada looma, mis looma moodi ka välja näeb.

Autor tutvustab erinevaid joonistamisvõimalusi ning -vahendeid. Seejärel räägitakse skitsitehnikast, mis on omamoodi joonistamise alus, sest selle abil on võimalik piirjooned ja proportsioonid paika panna, et oleks lihtsam joonistama hakata. Lõpuks minnakse asja kallale ehk hakatakse joonistama. Lugeja saab põneva ülevaate, kuidas joonistada koduloomi, metsa- ja džunglielanikke. Koerad, kassid, lõvid, tiigrid, ahvid – kokku umbes 30 looma.

Raamatu lõpuks räägib autor veel joonistamisest ja kompositsioonist, mis joonistamise puhul samuti oluline on.

Mis seal salata, proovisin skitsitehnikat ja tegelikult – hakkab juba looma. Koer tuli täitsa koera moodi, lõviga on veel tegemist, kuid ma ei kaota lootust.

Ärge teie ka kaotage ja võtke see vahva raamat kätte. Abiks on see joonistamisel 100%.

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad