KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Uus raamat: “Väike loomaaiapäevik”
Uus raamat: “Väike loomaaiapäevik” (19 juuli 2012)

Terry Jennings

“Väike loomaaiapäevik”


(Varrak)

Kui hästi sa loomi tunned? Kas tead, millisel loomal on küürud seljas? Aga miks kalmaarid tinti pritsivad? Või kuidas kameeleonid oma nahavärvust muudavad?
Nii mõnigi loom esineb looduses nii harva, et vajab loomaaias inimeste kaitset. Selle raamatu abil saab noor loodusesõber õppida tundma maailma eri paigust pärit loomi, nende eksootilisi nimetusi ja kombeid. Raamat on lukuga kileümbrises, mistõttu on seda hea loomaaeda kaasa võtta ja kohapeal vaatlusi teha.

Juba lapsest saati olen nautinud igasugused looma- ja loodusraamatuid ning päris suure osa minu kodusest raamatukogust moodustavadki just seda sorti raamatud. Sinna kogusse on väga vahva leida uusi ja põnevaid looduseraamatuid nagu ”Väike loomaaiapäevik”.

Raamat näeb väga lahe välja, sest see asub lukuga kileümbrises. Seetõttu pole ka hirmu, et kui raamat loomaaeda kaasa võtta, see määrduma juhtuks.
Mulle on lapsest saati õpetatud, et raamatuid tuleb hoida, neid ei tohi määrida ega katki teha, sest kõikidel raamatutel on hing, mistõttu peab nendega viks ja viisakas olema. Siis näete ise ka, kui palju põnevat ja lahedat kõikidel raamatutel meile öelda on.

Põnevat ja lahedat leiab ka "Väikesest loomaaiapäevikust".
Autor Terry Jennings on jaganud raamatu neljaks osaks: imetajate kuningriik (lõvid, tiigrid, elevandid, sebrad jt), roomajate aed (krokodillid, lõgismaod, sisalikud jt), linnuparadiis (kotkad, papagoid, paabulinnud jt) ja imeline akvaarium (haid, raid, merihobused, delfiinid jt).

Ka Tallinna Loomaaias on nii imetajatel, roomajatel, lindudel kui ka akvaariumi elukatel omad alad. Võib olla päris kõiki raamatus nimetatud loomi meie loomaaias näha ei ole, kuid igal juhul on Tallinna Loomaaed üks igati vahva ja lahe koht, kuhu tasub ikka ja jälle minna ning selle uue raamatu peaksite sinna kaasa võtma.

Iga ”tegelase” kohta on autor eraldanud raamatust kaks lehekülge. Nende kohta on võimalik lugeda põnevaid fakte, ammutada uusi teadmisi ja vaadata ilusaid fotosid. Lisaks on juttu ka looduskaitsest, sest iga olendi juures on lõiguke ”loomadele appi”.

Mõnus loodusraamat väiksele loodussõbrale.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad