KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Uus raamat: “Linnulaul. Meie 150 linnuliiki ja nende häälitsused”
Uus raamat: “Linnulaul. Meie 150 linnuliiki ja nende häälitsused” (24 september 2012)


Jan Pedersen, Lars Svensson

“Linnulaul. Meie 150 linnuliiki ja nende häälitsused”


(Tänapäev)

Linnud häälitsevad! Mõni neist laulab ilusat keerulise meloodiaga laulu. Mõni hüüab peibutavalt ja mõni hoiatab kraaksudes või muude lärmakate helidega. Kõigile on ühine see, et nad väljendavad ennast helide abil. Selles ainulaadses laulvas linnuraamatus iseloomustatakse meie kõige levinumaid linde täiesti uuel viisil – nii pildi, teksti kui ka helidega. See raamat õpetab linde mõistma ja aitab neid ühtlasi häälitsuste järgi ära tunda. Jan Pedersen (tekst) ja Lars Svensson (heli) kirjeldavad siin 150 meie kõige iseloomulikumat lindu. Koos Jari Peltomäe ja Markus Varesvuo fotode ning Jony Erikssoni joonistustega on see ehk üks mitmekülgsemaid linnuraamatuid, mis kunagi koostatud. Niisiis kuula raamatut ja avasta täiesti uus maailma!
Raamatu küljes on mälukiip ja kõlar, millega saad kuulata kõikide raamatus olevate lindude häälitsusi. Vali vaid linnu tutvustuse juures olev number kõlaripaneelil ja kuula tema laulu! Töötab 3 AAA-patareiga.


Nii uhket looduseraamatut ei mäletagi, et oleksin kunagi käes hoidnud – suurt ja paksu teost, kus kaasas ka linnulaulud. Tõelise looduseraamatu fännina on mul kodusel raamaturiiulil pea pooled looduseraamatud – nii vanad ja aastatetagused kui ka uued ja hiljuti ilmunud lemmikud. Olen kindel, et sellestki linnulaulu raamatust saab minu lemmik.
Raamat on sobilik nii väikesele kui ka suurele loodusesõbrale ja on kindlasti ka suurepärane kingitus (jõulud ju ka varsti ukse ees!).

Rootsi ornitoloog ja kirjanik Lars Svensson ning fotograaf ja kirjanik Jan Pedersen on pannud kokku uhke raamatu. Siin on nii silmailu (suurepärased fotod ja joonistused), palju tarka juttu (iga linnu kohta on põhjalik, kuid suhteliselt kompaktne tutvustus) kui ka rõõmu kõrvadele – juttu lugedes ja pilti vaadates saate sisse lülitada raamatu küljes oleva riistapuu ja just selle linnu laulu/häälitsust kuulata. Suurepärane!

Linde on palju erinevaid. Täpselt sama kehtib nende laulu kohta: osad neist laulavad, teised vilistavad, kolmandad teevad kummalisi häälitsusi, sirinaid, pirinaid, kraakse ja kes teab, mida veel. Nüüd on selle raamatu abiga võimalus 150 linnu häälitsusega tutvust teha ja äkki mõni neist ka meelde jätta, et metsa sattudes ja mõnda lindu kuulama jäädes saad ära arvata, kellega võiks parajasti tegemist olla.

Igal juhul on tegemist 5+ raamatuga, sest kõik meeled saavad oma osa, lisaks leiad ka palju teadmisi lindude kohta!

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad