KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Uus raamat: “Loomaelu atlas”
Uus raamat: “Loomaelu atlas” (25 oktoober 2012)

John Farndon

“Loomaelu atlas”


(Varrak)

Võite ju teada, millised loomad elutsevad teie lähedal metsas ja tunda isegi Aafrika savannides elavaid loomi, ent kas teil on aimu, millised olendid asustavad Lõuna-Ameerika puutumata rohtlaid või Põhja-Kanada kõledaid tundraid? Meie maakera on hämmastava elukirevuse kodupaigaks – osa loomi ujub järvedes ja jõgedes, osa lendab õhus ja osa siugleb, roomab või jookseb maapinnal.
See raamat annab põhjaliku ülevaate, kus loomad elavad ja miks nad just seal elavad. Raamatus on tutvustatud üle 1000 loomaliigi ning nende suhteid ümbritseva keskkonnaga, samuti hämmastavaid seiku loomade sageli vähetuntud käitumisest. Ülevaatlike digitaal- ja piltkaartide ning just selle raamatu jaoks koostatud illustratsioonide ja loomafotode saatel viib iga peatükk teid eri elupaikadesse ja tutvustab mandrite kaupa loomade valimikku, kellele see elupaik on koduks saanud. Suurepärane käsiraamat nii keskkooliõpilasele kui ka lihtsalt loodushuvilisele.

Igati lahe on leida raamatupoodidest uhke ja suur loomaraamat, mis seekord annab ülevaate loomadest nende elukoha järgi.

Seda teost võib kasutada kui käsiraamatut ja õpikut, head abilist loodusloo juurde või siis lihtsalt ühte mõnusat lugemist, kus palju huvitavat ning põnevat loomadest teada saab.

Autor on jaganud teose mitmeks peatükiks nagu troopilised rohtlad, troopilised vihmametsad, kõrbed, parasvöötme metsad, parasvöötme rohtlad, taiga ja tundra, märgalad, mäestikud ja polaaralad, mis omakorda on jaotatud alapeatükkideks vastavalt sellele, millistel mandritel konkreetsed alad esinevad. Lisaks loomadele saab lugeja ülevaate ka erinevatest elukeskkondadest.
Kuid see pole veel kõik! Raamatu teises osas räägib autor lugejale loomasüstemaatikast ning toob palju näiteid imetajatest, roomajatest, kahepaiksetest, lindudest ja selgroogsetest.

Lisaks heale ja kompaktsele lugemisele on raamatus tohutul hulgal illustratsioone, nii joonistatud pilte, fotosid, skeeme ja tabeleid – kõik ikka selleks, et lugemine veelgi põnevam ja lahedam oleks.

Ilus, uhke ning tarkusi täis raamat, mida kindlasti soovitan lugeda nii väikesel kui ka suurel loodusesõbral.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad