KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Uus raamat: “Hämmastav kass. Fakte ja vahepalu”
Uus raamat: “Hämmastav kass. Fakte ja vahepalu” (4 veebruar 2013)


Tammy Gagne

“Hämmastav kass. Fakte ja vahepalu”


(Varrak)

Ükskõik kas tahate oma kohevakarvalist sõpra paremini mõista või võlub teid lihtsalt kasside salapärane maailm – see raamat on just teie jaoks. See praktilisi näpunäiteid, lustakaid fakte ja toredaid lugusid täis raamat on suurepärane täiendus iga kassifänni raamaturiiulis. Muu hulgas saate teada, kui hästi kassid tegelikult pimedas näevad ja kuidas on lood kasside üheksa eluga, aga ka seda, mille Isaac Newton leiutas oma kasside jaoks. Sellest ülevaatlikust raamatust leiate nii teadusest, ajaloost, mütoloogiast ja loodusest tuntud fakte kasside kohta kui ka asjalikku infot nende hooldamisest, treenimisest ja tervisest.

Kirjastus Varrak üllatab ikka ja jälle vahvate loodus- ja loomaraamatutega ja mina saan taas tõdeda, et see on suurepärane, kui selliseid looduse ja loomade lugemisi ilmub. Kusagilt lapsepõlvest on see ”kiiks” mulle külge jäänud, et just loodus ja loomad on need teemad, mis minu riiulil ja lugemislaual alati au sees on olnud.

Tammy Gagne raamat ”Hämmastav kass” on kompaktne ning välja on toodud kõige olulisem, põnevam ja tähtsam.
Saame lugeda kasside ajaloost, erinevatest tõugudest, treenimisest ja söötmisest; nii pisikestest kiisudest (kassipoegadest) kui ka suurtest ja vanadest kassidest.
Autor räägib, mismoodi erinevad isased ja emased kassid, kuidas kassid arenevad, kuidas nad näevad ja kuulevad, kuidas toimib nende haistmismeel, kuidas nad liiguvad päeval ja öösel. Loomulikult saab ülevaate kasside tervisest – kuidas kassiga arsti juures käia, kuidas küüsi lõigata jne. Lisaks räägitakse kuidas käia kassinäitusel ja mis seal toimub.
Tutvume ka kuulsate kassidega – filmidest, multikatest, teatrilavalt ja raamatutest. Saame teada, millistel kuulsatel inimestel on olnud kassid ja mida mitmed kuulsad persoonid kasside kohta on ütelnud. Teemasid ja valdkondi on tohutult palju!

Suurt väärtust omavad pildid ja illustratsioonid. Siin on fotosid ja pilte lihtsalt armsatest kassidest ja erinevatest tõugudest, kuid lahedaid pilte leiab ka filmidest, multikatest ja raamatutest. Lisaks ajaloolised pildid, fotod ja maalide reprod, pildid kasside igapäevasest elust ja põnevatest tegevustest ning kasside suurematest ”sugulastest” (tiigrid, lõvid, gepardid jne).

Kõik see kokku on ülimalt vahva raamat kõikidele kassisõpradele ja kassiomanikele, samuti nendele, kes tahavad sellise vahva tegelasega nagu kass lihtsalt paremini tuttavaks saada. Ka need inimesed, kellel on kassiallergia, ei pea seda teost kartma, sest allergiat sellest ei saa!

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad