KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: R.E.M saabub Tallinnasse juba sel kolmapäeval
R.E.M saabub Tallinnasse juba sel kolmapäeval (9 september 2008)
Foto: reklaamfoto

R.E.M saabub Tallinnasse juba sel kolmapäeval

Sel neljapäeval värske albumi “Accelerate” tuuri raames Saku Suurhallis esinev üks maailma edukamaid bände R.E.M. jõuab Tallinnasse juba homme.

Eesti on esimene riik Euroopas, kuhu jõuab Ameerikast ka kuusteist bussi- ja rekkatäit R.E.M.’i tuuri-tehnikat koos heli, valguse, visuaaltehnika, toitlustuse ning tuurimeeskonnaga. Kontserdi produktsioonijuhi Mihkel Sirelpuu sõnul on bändil kontserdi õnnestumiseks kaasas umbes 80-pealine tehniline personal ning kontserdi päeval on Saku Suurhallis tööl ka sama palju eestlasi. Meeskonnal on kaasas spetsiaalsed suured ekraanid ning kaamerasüsteem. Bändi tehnika saabub Tallinnasse ööl vastu neljapäeva ning kibekiire ülesehitustöö hakkab Saku Suurhallis pihta juba neljapäeva varajastel hommikutundidel.

Homme Tallinnasse saabuv kolme Grammy ja üle 10 MTV-auhinnaga pärjatud R.E.M. on oma nõudmistes avaldanud soovi korraliku linnakaardi järgi ning eraldi on küsitud ka põhjalikku nimekirja parimatest eliitrestoranidest koos nende menüüdega. Samuti on nad palunud ülevaadet siinsetest kunstigaleriidest – teatavasti kasutab Michael Stipe tihti võimalust, et uude linna saabudes ka kohaliku kunstiga tutvuda.

R.E.M. toob endaga kaasa ka heategevusorganisatsioonid Amnesty ja Oxfam – bänd on tuntud heategevuse toetaja. Head saab teha aga ka bändile endale: nimelt on nad oma nõudmistes kontserdikorraldajale ära märkinud, et kõikvõimalikud kirjad, kingitused ja muud muhedad tähelepanuavaldused tuleb bändi kätte toimetada enne kontserti.

Käimasolev “Accelerate” tuur on välismeedias saanud tähelepanuväärselt positiivset tagasisidet. “Me tunneme ennast suurepäraselt!” kinnitab intervjuudes ka bändi karismaatiline laulja Michael Stipe. “Tulevik on meie”, kostab värske albumi esimesest loost “Living Well Is The Best Revenge” ning isegi kui see pole otseselt teadlik avaldus, sobib see igal juhul hästi käesolevat tuuri iseloomustama. Lisaks uue albumi lugudele on Tallinna kontserdil oodata kindlasti ka valikut vanadest lemmikutest nagu “Losing My Religion”, “Man on the Moon”, “What’s the Frequency, Kenneth?”, “Shiny Happy People”, “Everybody Hurts” jne.

R.E.M.-i kontsert toimub sel neljapäeval, 11. septembril Saku Suurhallis. Erikülaliseks on neil sel korral valitud tantsulise indie-rocki punt We Are Scientists Brooklynist.

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti. ISIC-kaardi omanikele piletid Piletilevist ja koha pealt hinnaga 395.-
Kontserdi korraldab BDG Music.


« Eelmised nädalad