KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Kultusbänd R.E.M. andis Tallinnas kontserdi
Kultusbänd R.E.M. andis Tallinnas kontserdi (12 september 2008)


Kultusbänd R.E.M. andis Tallinnas kontserdi


Eile õhtul andis Tallinnas kontserdi üks maailma edukamaid rock-bände R.E.M. Kolme Grammy ja üle kümne MTV-auhinnaga ning aastal 2007 Rock and Roll Hall of Fame’i auväärseteks liikmeteks nimetatud bänd külastas Eestit oma viimase stuudioalbumi “Accelerate” tuuri raames.

Tallinna show oli R.E.M.-i jaoks ka juubelikontsert, sest eilne esinemine oli selle tuuri 50. kontsert. Bänd tundis end laval suurepäraselt ning esitas fännide rõõmuks ka väga harva kontsertidel ettekandmisele tulevaid lugusid. Laulja Michael Stipe oli täis positiivset energiat, tantsis laval, laulis läbi ruupori ning üllatas rahvast juba esimeste lugude ajal, heites peale mängimist oma suupilli esiridadesse. Efektsete lavavisuaalide tarvis oli bändil kaasas spetsiaalsed suured ekraanid ning kaamerasüsteem. Publik nõudis bändi lavale tagasi ning sai tänutäheks lausa viis lisalugu mitme vana lemmikuga nagu “Losing My Religion”. Kontserdi lõpulooks oli “Man on the Moon”.

Kontserdiõhtu avas tantsulise indie-rocki punt We Are Scientists Brooklynist, kelle jaoks oli Eesti kontsert Euroopa tuuri alguseks. We Are Scientists esitas valiku oma kahelt viimaselt albumilt, nende hulgas Inglismaa singlite edetabeleid vallutanud “Nobody Move, Nobody Get Hurt”, “The Great Escape”, “It's a Hit”, “Chick Lit” ja “After Hours”. Bänd sai eraldi aplausi ka Michael Stipe palvel R.E.M.-i esinemise ajal. Bassimängija Chris Cain arvas, et R.E.M. on suurepärane bänd ning lisas: “Me ei ole varem esinenud koos sellise bändiga, kes oleks jätnud muusikasse sellise olulise pärandi.”

R.E.M.-i muusika on inspireerinud juba mitmeid põlvkondi loovtegelasi ja muusikasõpru. Madis Aesma aka Tursk bändist Ans.Andur ütles, et on raske öelda, miks nad on tema lemmikbänd: “Nad on juba üle poole mu elust mu lemmikbänd olnud. Ma olen sellega lihtsalt nii ära harjunud. Ilmselt seetõttu, et nende muusikas – eriti varasemas loomingus, mis mulle iseäranis meeldib – on ühendatud inimlikkus ja äraolev salapära; primitiivne, nukravõitu folgilihtsus ja udune, krüptiline häma. R.E.M. on saja näoga, aga alati äratuntav.”


« Eelmised nädalad