KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: “Laulud tähtedega” ˛üriis Tali, Makarov ja Nõgisto
“Laulud tähtedega” ˛üriis Tali, Makarov ja Nõgisto (17 september 2008)


“Laulud tähtedega” ˛üriis Tali, Makarov ja Nõgisto


TV3 sügishooaja glamuurse suurshow laulupaare hakkavad hindama rohkelt rahvusvahelist tunnustust kogunud muusikamäned˛er ja produtsent Kadri Tali, muusik ja tuntud re˛issöör Jaanus Nõgisto ning mitmekülgne muusikamaailma ekspert Jüri Makarov.

“Olen veendunud, et eestlased on üks andekas rahvas ja soovin aidata sellele avalikult kinnitust leida. Tahan uskuda, et see saade kannustab meid oma eluväärtusi ümber hindama ja ennastki muutma: vabamaks, julgemaks, armastusväärsemaks,” selgitab Kadri Tali. “Lõppude lõpuks on see ju kõigest mäng, kuid suurema eesmärgi nimel – selleks, et ennast proovile pannes kedagi aidata.”

Jaanus Nõgisto loodab, et saatest saab heatahtlik ja optimistlik muusikaline meelelahutus selle sõna kõige paremas mõttes. “Ma tean paljusid inimesi, kes on mõnest muust valdkonnast – poliitika, ajakirjandus jm – läinud muusikasse, vastupidiseid näiteid on vaid üksikud. Ehk tekib siit saatest mõni särav näide,” sõnas Nõgisto.

“Ootan saatelt ootamatusi, sest me teame mingeid inimesi liiga ühekülgselt. Ehk avastame, et keegi, kellest me seda üldse ei oota, oskab hästi laulda,“ ütles ˛üriiliige Jüri Makarov.


Saatejuhtidest:

Kadri Tali muusiku haridustee algas Tallinna Muusikakeskkoolis koorijuhtimise erialal, mille ta lõpetas ka Eesti Muusikaakadeemias. Ta on töötanud kümme aastat Eesti Kontserdi projektijuhina. Üheks oma olulisemaks saavutuseks peab Tali mäned˛eritööd Põhjamaade Sümfooniaorkestri juures, kus ta on korraldanud kõik orkestri üksteist menukat hooaega. Alates 2005. aastast tegutseb Kadri Tali juhtimisel Tali Management, mis korraldab peale klassikaliste kontsertide ka hulgaliselt kergema suunitlusega kontserte.

Jaanus Nõgisto on tunnustatud rokkmuusik, kes on tuntud eelkõige ansamblist Ruja. Ta on mänginud bändis In Spe ning musitseerib tänaseni Led R-i ridades. Nõgisto on olnud väga paljude populaarsete telesaadete re˛issöör, ta on teinud ka mitmeid muusikasaated: “Eesti otsib superstaari”, “Laulge kaasa” jpt. Lisaks on Jaanus Nõgisto näol tegemist kirgliku purjetajaga.

Jüri Makarov on lõpetanud Tallinna Reaalkooli ning saanud kõrghariduse Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonnast. Noorukina laulis ta aastaid Tombi nimelises poistekooris ning mängis samanimelises puhkpilliorkestris klarnetit. Makarov on olnud mitmetes bändides laulja ja kitarrist, tuntuim neist on ansambel Union, kus ta astus lavalaudadele koos Anne Veskiga. Lisaks on Makarov olnud noorukina DJ paljudes erinevates klubides. Alates 1986. aastast on ta korraldanud üle 2000 kontserdi ning festivali, sh Rock Summer, Harku Kantri, Levireportaa˛.

Kohtunike antud punktide ja televaatajate häälte koondtulemusena langeb igas saates kõige vähem hääli saanud laulupaar välja. Võitjapaar saab võimaluse annetada pool miljonit krooni enda poolt valitud heategevuseks.


« Eelmised nädalad