KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Kultussbänd Depeche Mode annab
kevadel Riias suure staadionikontserdi!
Kultussbänd Depeche Mode annab
kevadel Riias suure staadionikontserdi!
(7 oktoober 2008)
Foto: Anton Corbijn

Kultussbänd Depeche Mode’i kontsert toimub Lätis


Depeche Mode, kes on saavutanud kultus-staatuse kogu Euroopas ja Ameerikas, esineb 25. mail 2009 Riias. Bänd sellel korral Tallinnasse ei jõua.

6. oktoobril kuulutati Berliini olümpiastaadionil välja bändi turnee “Tour of the Universes” Euroopa kuupäevad. Turnee pidavat olema bändi ajaloo ning aasta 2009 kõige suurejoonelisem tuur. Lavakujunduse teeb tuntud kunstnik ja fotograaf Anton Corbijn – paljude Depeche Mode ja U2 videode autor ning bändi varasemate tuuride disainer. Kõikidel tuuri kontsertidel kasutab bänd ainult enda tehnikat ja varustust, garanteerides sellega show kõrgeima kvaliteedi.

Depeche Mode'i loetakse üheks parimaks live-artistiks. Maailma juhtiva kontsertagentuuri “Live Nation” esindajad on öelnud: “Depeche Mode saab olla vaid uhke oma lojaalse fänniarmee üle ja nende toetajate hulk kasvab peale igat tuuri. Bändi kontsertidel osalenud fännide arvud on järjest rohkem ja rohkem muljetavaldavad ja uus tuur saab olema eeldatavalt sama hämmastav kui U2 või Metallica esinemine.”

Depeche Mode on mõjutanud palju tuntud muusikuid. Mike Shinoda Linkin Parkist tunnistab: “Depeche Mode on kõige mõjukam grupp läbi aegade. Nende muusika on mulle inspiratsiooniks.” Briti grupp Coldplay on teinud Depeche Mode'i hittloo “Enjoy the Silence” videost oma versiooni enda uue albumi teise singli “Viva la Vida” jaoks. Oma veebilehel ütlevad nad: “See on tehtud armastusest Depeche Mode'i ja geeniuse Anto Corbijni vastu.” Ka Eesti muusikud on teinud omalt poolt kummarduse – 2001 aastal välja antud tribüütplaadil teevad kaasa näiteks Forgotten Sunrise, Pedigree ja Pia Fraus.« Eelmised nädalad