KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Ilmusid uued laste reisijuhid!
Ilmusid uued laste reisijuhid! (16 detsember 2008)

Raamatututvustus


"London. Laste reisijuht"

"Pariis. Laste reisijuht"

(TEA Kirjastus)

Tekst: Marko Tiidelepp

Ma pean ausalt tunnistama, et mulle kohutavalt meeldivad igasugused reisijuhid, reisiraamatud jne. On ju maailmas palju põnevaid paiku, linnu, külasid ning maid, kuhu oma jalaga ei jõuagi, mistõttu on põnev neist kaugetest kohtadest lugeda ja pilte vaadata.

See, et Eestimaa lapsed reisivad, on ju ka tõsi. Küll käiakse klassiga, küll käiakse vanematega või vanavanematega. Igal juhul käiakse. Eks käiakse palju just päikeselistes riikides, et Eestimaa vähest päiksepaistet kuidagigi korvata, kuid tegelikult tasuks kindlasti külastada ka Euroopa suurlinnades – lisaks päikesele on ju ka palju muud põnevat, mida tasuks enda jaoks avastada.

Kui varem on ilmunud reisjuhte ikka täiskasvanutele, siis nüüd on TEA Kirjastus selle vea parandanud ja avaldanud kaks esimest raamatut Laste reisijuhtide sarjast – ja mis võiks olla parim algus, kui kaks Euroopa kaunist suurlinna: inglaste London ja prantslaste Pariis.

Mõlemad raamatud on lahedas formaadis (kahju, et need vaid pehmekaanelised on) ja sisaldavad palju pilte. Kuid mitte ainult – siin on väga palju infot nii vaatamisväärsuste (Big Ben, Buckinghami palee, Eiffeli torn, Jumalaema kirik jne) ja muuseumite (vahakujude muuseum, lennundusmuuseum, Pollocksi mänguasjamuuseum jne) kohta, kuid on ka muud põnevat – aedadest ja parkidest, lõbustusparkidest, ühepäevastest väljasõitudest kui ka muudest meelelahutuskohtadest (London Eye vaateratas, Namco keskus, IMAX-kino, Disneyland, Asterixi park jne), kuhu lastel minna tasuks. Ja otse loomulikult on need kõik sellised paigad, kuhu tasub ikka koos perega minna, sest uudistamist ja põnevust jätkub nii väikestele kui ka suurtele.

Ja eks ole ka need raamatud kirjutatud just nii, et sobivad lugemiseks lastele, kuid ka täiskasvanud ei pea piinlikkust tundma, kui neid sirvida/lugeda. Tegelikult olekski kõige huvitavam neid mitmekesi lugeda – ma kodus katsetasin ja päris hästi kukkus välja, kui just erinevad vanusegrupid raamatut lugesid.
Igal juhul ootan mina põnevusega, millised on järgmised linnad, mis laste reisijuhina kaante vahele saavad...« Eelmised nädalad