KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus Heljo Mänd “Väikesed võililled”
Raamatututvustus Heljo Mänd “Väikesed võililled” (31 detsember 2008)

Raamatututvustus

Heljo Mänd “Väikesed võililled”

(Eesti Ekspressi Kirjastuse AS)

Tekst: Marko Tiidelepp

Heljo Mänd on kindlasti paljude põlvkondade üks armastatumaid lastekirjanikke. “Karu-aabits”, “Mere taga, metsa taga”, “Pillerpall”, “Toomas Linnupoeg” ja paljud teised on raamatud, mis on Heljo Männi lugejate lemmikuteks teinud. Isegi mina lugesin lapsepõlves tema mõnusaid raamatuid, vaatamata sellele, et olin laps 30aastat tagasi. Ja vahva on seegi, et Heljo Mänd on kirjutanud nii vahvaid luuletusi, jutustusi kui ka näidendeid.

“Väiksed võililled” on lahe mälestusteraamat, mis ilmus esmatrükis juba 1984aastal ja valiti siis ka aasta parimaks lasteraamatuks (see võitis Juhan Smuuli-nimelise preemia). Praegusele uustrükile on lisatud 52 lugu, mis 1984aastal välja jäid – need, mis polnud nõukogude re˛iimile vastuvõetavad...

Igal juhul viib raamat Heljo Männi lapsepõlvemaadele – siin on lugusid lasteaiast, koolist ja kodust (nii Võrus kui ka Tallinnas), sõpradest ja vanematest, on huumorit ja nalja, on tõsisemaid lugusid – tõepoolest raamat elust enesest.

Olen kindel, et see on üks igati tore raamat lastele. Kuid kui see vanema inimese kätte satub, siis lugege kah läbi – te ei kahetse.


« Eelmised nädalad