KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus: Jens Sigsgaard “Palle üksi maailmas”
Raamatututvustus: Jens Sigsgaard “Palle üksi maailmas” (3 jaanuar 2009)

Raamatututvustus

Jens Sigsgaard “Palle üksi maailmas”

(Eesti Ekspressi Kirjastuse AS)

Tekst: Marko Tiidelepp

“Palle üksi maailmas” on suurepärane lugemine perede kõige pisematele liikmetele. Kui põnn veel ise aga lugeda ei oska, siis võiks vanem õde-vend või ema-isa pesamunale ette lugeda. Uskuge mind – nii on see raamat pere noorimatele veel eriti nauditav.

Taanlase Jens Sigsgaardi raamat on omamoodi lastekirjanduse varamusse kuuluv teos, sest esmatrükk ilmus sellest juba 1942aastal. Kuid sellest pole hullu midagi, sest lugu on ajatu ja sobib väga hästi lugemiseks ka täna.

Raamat räägib loo väikesest Pallest, kes ühel hommikul ärgates saab aru, et ta on üskinda maailmas. Esialgu on see ju lahe, saab trammi juhtida, tuletõrjeautoga sõita, poes kommi ja puuvilju süüa, pangast raha võtta. Hiljem aga selgub, et üksinda maailmas olemine polegi nii lahe, sest on palju asju, mida väikesed poisid ei oska ja nii hakkabki Palle oma vanemaid taga igatsema. Raamatu lõpus aga selgub, et...

No seda ma siinkohal ette jutustama ei hakka, sest muidu kaob äkki huvi ja te ei viitsigi raamatut lugeda…

Lisaks on raamatus ka suurepärased Arne Ungermanni pildid, mis selle raamatu lapsesõbralikuks teevad, sest need on hästi-hästi lahedasti joonistatud.

Ma olen ise küll täiskasvanud inimene, aga tegelikult oli see mullegi üks igati armas ja vahva raamat.


« Eelmised nädalad