KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Eestlased lähevad Simpel Sessionile
kõrgeid kohti püüdma
Eestlased lähevad Simpel Sessionile
kõrgeid kohti püüdma
(12 jaanuar 2009)
Foto: Gavin Spencer

Eestlased lähevad Simpel Sessionile kõrgeid kohti püüdma


Järgmisel nädalavahetusel, 17.-18. jaanuaril, toimub Tallinnas taas Euroopa tähtsaim ekstreemspordifestival Simpel Session 09, kus maailma tippude seas hakkavad kõrgeid kohti püüdma ka eestlased.

Simpel Sessionil on aastaid võistelnud maailma tipp BMX-ratturid ja rulatajad, sama juhtub ka sel aastal. Tiitlit tuleb kaitsma eelmise aasta võitja Garrett Reynolds, kes suvel võidutses X-mängudel, mida peetakse ekstreemspordimaailma olümpiamängudeks ning on seega üks favoriitidest ka selleaastasel Simpel Sessionil. Lisaks on kohal samuti X-mängudel silma paistnud Sean Sexton, Brian Kachinsky, Rob Darden ning Gary Young. Rulatajatest on esmakordselt kohal näiteks Jerome Rogers, keda võib pidada läbi aegade parimaks Simpel Sessionile saabuvaks võistlussõitjaks. Võistlustulle asub ka kolm korda Simpel Sessionil esikolmikus figureerinud Chris Aström.
Maailma tippsõitjatele pakuvad konkurentsi aga Eesti sõitjad. “Usume, et Andres Lainevoolul ja Ingvar Neumannil on reaalselt võimalik võistelda kõrgete kohtade nimel,” selgitas võistluse korraldaja Mario Kalmre. Tema sõnul peavad ratturid küll pingutama, kuid võimalused on paremad kui iial varem – suvel toimunud BMX-i mitteametlikul MM-il master-klassis võitis Lainevool kaks esikohta ning Neumann lõpetas esikümnes. “Ka rulatajatest võib keegi sel aastal finaali jõuda, nii Aleksandr Tubin kui ka Hendrik Gross on mitu aastat jõudnud poolfinaali, loodetavasti on aeg küps arenguhüppeks,” lisas Kalmre. „Meil on sel aastal veidi teistsugune park kui varem, üritusel on näha, mida Eesti poisid suudavad,” andis ürituse peakorraldaja lootust, et sel aastal saab finaalis kaasa elada ka eestlastele.
Simpel Sessioni skatepark on ehitatud spetsiaalselt ürituse ajaks – tuntud skatepargi disaineri Nate Wesseli poolt loodud park viib sõitjad nii öelda tagasi tänavale. Osalejate tuju hoiavad üleval päevajuhid Zack “Catfish” Yankush, kes kommenteerib BMX-rattureid Simpel Sessionil juba kolmandat aastat ning esmakordselt on korraldajatel heameel tutvustada ka maailma parimat rula-ja lumelauakommentaatorit Dave Duncanit.

Simpel Session 09 toimub Saku Suurhallis 17.-18. jaanuaril. Tegemist on Euroopa suurima ekstreemspordifestivaliga, mis toimub 9. korda ning kus osaleb umbes 150 kutsutud rulatajat ja trikiratturit 26 riigist. Lisaks tänavasõidule pargis selgitatakse välja ka Snickersi rula parim trikk ja Red Bulli BMX-ratta parim trikk. Võistluse auhinnafond on 13 500 eurot.

Lisaks toimub Simpel Session 09 raames 14.-16. jaanuarini filmifestival Tallinna Kinomajas – ekraanil on kuumimad rula, BMX-rataste ja fixed-gear-rataste filmid. Reede õhtul lõpetab festivali lumelauafilm „That’s It, That’s All”. Samuti saavad kõik Simpel Sessioni pidude austajad ka sel aastal pidutseda – eelpeod toimuvad juba reedel ning pühapäev lõpeb traditsioonilise afterparty’ga Von Krahlis. Uusimat infot festivali ajakavadest saab Simpel Session 09 veebikodult aadressil http://www.session.ee/.

Simpel Session 09 festivalipassid on saadaval Piletilevi müügipunktides ning Statoilides üle Eesti. Samuti EMT esindustes, kust Simpeli kliendid saavad festivalipassid poole hinnaga.


« Eelmised nädalad