KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus: Goethe “Faust I. Konspekt”
Raamatututvustus: Goethe “Faust I. Konspekt” (21 veebruar 2009)

Raamatututvustus


Johann Wolfgang von Goethe “Faust I. Konspekt”

(Kirjastus ILO)

Tekst: Marko Tiidelepp

Paljude kirjandussõprade arvates on just Goethe see, keda võiks pidada maailma parimaks kirjanikuks ja luuletajaks. Ja “Faust” on just see kõige-kõiksem teos, mida kõrgelt hinnatakse. Teisalt on kindlasti ka neid, kelle arvates on Goethet ja “Fausti” hirmus igav ja raske lugeda...

Kirjastus ILO on hakkama saanud igati toreda ettevõtmisega. Ei-ei, nad pole mitte avaldanud uuesti maailmakirjanduse klassiku teose, vaid on avaldanud sakslase Von Wolfgang Krögeri raamatukese, et lugeja saaks paremini “Faustist” aru ja et teost oleks lihtsam ja kergem lugeda.

Raamatuke kuulub uude sarja nimega Konspekt ja on lubatud, et varsti ilmuvad ka ülevaated Kafka “Protsessist” ja Shakespeare’i “Romeo ja Juliast”.

“Faust I. Konspekt” leiame ülevaate “Faustist”, sisukokkuvõtte ja kompositsiooni, räägitakse tegelaskujude olemusest, analüüsitakse suhteid, selgitatakse lahti struktuuriskeem. Lisaks leiab huviline infot Goethe eluloost ning üldse Fausti-ainestikust. Raamatus on ka kontrollküsimustik, viited kirjandusele ja filmisoovitused ning peatükk Fausti interpreteerimisest Eestis. Kogu raamat on lihtsas ja mõnusas keeles, mida on kerge haarata ja aru saada.

Olen kindel, et raamatuke on selline, mis lugejat “Faustist” eemale ei peleta, aga pigem toob selle lugejale lähemale ning teeb põnevaks ja huvitavaks.

Soovitan kindlasti koolilastele, kes “Fausti” kirjandustunnis õpivad.


« Eelmised nädalad