KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Suur laste Teatejooks toimub 18 paigas korraga
Suur laste Teatejooks toimub 18 paigas korraga (30 märts 2009)
Fotol: Eelmisel aastal võtsid 12 linnas peetud Teatejooksust osa rekordilised 5526 last ja noort 178 koolist, fotol teevad noored soojendusjooksu judoka Marko Luhamaaga Tartus. Foto autor: Lauri Kulpsoo

Suur laste Teatejooks toimub 18 paigas korraga


Neljapäeval, 7. mail kogunevad lapsed samaaegselt 18 paigas üle Eesti suurele heategevuslikule Teatejooksule, mille tulud lähevad õnnetuse läbi liikumisvõime kaotanud lastele ainulaadse ratastooli-mängupargi rajamiseks Haapsalu Neuroloogilisesse Rehabilitatsioonikeskusesse.

Jooksu eestvedaja Erik Pallase sõnul ootavad korraldajad neljandat aastat toimuvale Teatejooksule rekordilist osavõtuhuvi. “Üle Eesti on tuhandeid lapsi, kelle jaoks on Teatejooksul osalemine saanud iga-aastaseks maikuutraditsiooniks. Tänavu toimub Teatejooks juba 18 paigas üle Eesti, mida on koguni kolmandiku võrra rohkem kui mullu, nii et sobiva paiga jooksmiseks peaks soovi korral leidma ka need lapsed, kes varem pole mingil põhjusel osaleda saanud,” rääkis Pallase. “Tahaksime osalema üles kutsuda kõiki lapsi ja noori, kes tahavad liikuda ning anda sellega oma panuse heategevuseks. Teatejooksul ei selgitata välja kiiremaid, vaid oluline on osavõtt,” ütles Pallase.

Teatejooks toimub tänavu samaaegselt Tallinnas kesklinnas ja Nõmmel, Tartus, Pärnus, Paides, Toilas, Rakveres, Otepääl, Haapsalus, Kuressaares, Kärdlas, Raplas, Jõgeval, Viljandis, Valgas, Sillamäel, Kohtla-Järvel ja Narvas.

Jooks peetakse viies vanusegrupis 5., 6., 7., 8. ja 9. klassi noortele, osalema on oodatud kõik 10- kuni 16-aastased lapsed. Iga kool võib välja panna piiramatul arvul võistkondi, samuti võivad osaleda sõpruskondade võistkonnad. Võistkonnas on kaheksa liiget, iga laps läbib 200-meetri pikkuse distantsi. Teatejooksule saab registreeruda alates kuni 20. aprillini. Täpsemad reeglid ja registreerimine Teatejooksu kodulehel www.teatejooks.ee.

« Eelmised nädalad