KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus:“Michael Jackson. Popikuningas 1958-2009”
Raamatututvustus:“Michael Jackson. Popikuningas 1958-2009” (27 august 2009)


“Michael Jackson. Popikuningas 1958-2009”


(Fookus Meedia)
Tekstide autor Helen Eelrand

Jah, midagi pole teha – popikuningas on lahkunud, elagu kuningas. Michael Jackson oli artist, kes sai teenitult sellise kõlava tiitli, kuid sageli juhtub nii, et kuningad lahkuvad just siis, kui seda kõige vähem oodata oli.

Samas, kuninga lahkumine on kaasa toonud uue Michael Jacksoni buumi, sest mehe plaate (nii stuudioalbumeid kui ka kogumikpklaate) müüakse miljoneid ja miljoneid (tasub meiegi plaadipoodides ringi piiluda, mida põnevat pauktakse), kirjutatakse artikleid, kõmutatakse, näidatakse videoid ja filme, avaldatakse raamatuid.

Fookus Meedia on olnud väga kiire ning toonud raamatulettidele vägagi korraliku (pean silmas sisu) ja ilusa (pean silmas välimust) raamatu popikuningast. Tekstid on kokku kirjutanud Helen Eelrand – tekstid on lühikesed, kuid samas ka väga konkreetsed, täpsed ja sisutihedad ning annavad väga korralikku ülevaate popikuninga käidud teest, töödest ja tegemistest, kuulsusest ja elu pahupooltest, tipus olemisest ja langustest jne. Ehk siis kõigest sellest, milline kord popikuninga elu oli.

Raamatu väärtust tõstavad aga 107 fotot, mis samamoodi annavad ülevaate Jacksoni elust. Fotode valik on vägagi asine ja kvaliteetne, sest valikus on palju neid fotosid, mida me ikka ja jälle Jacksoni seostame, kuid palju on ka meie publiku jaoks uut ning ennenägematut fotomaterjali. On fotosid lapsepõlvest, on fotosid argielust, on fotosid lavalt, on fotosid kodust jne.

Minu arust üks igati korralik raamat Michael Jacksoni elust, mida võib ju lausa pildialbumiks nimetada.

Tubli töö!

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad