KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus: “Kuulsad muusikud”
Raamatututvustus: “Kuulsad muusikud” (3 oktoober 2009)“Kuulsad muusikud”

Robert Ziegler

(Koolibri)

“Kuulsad muusikud” on muusikamaailma pilkupüüdev teejuht, mis tutvustab muusikaajalugu teinud heliloojaid ja esinejaid alates vanadest aegadest kuni nüüdisklassikani.

Nii see on, sarjast “Silmaring” on ilmunud igati kaunis ja asjalik raamat kuulsatest muusikutest, mis viib noore lugeja ülilahedale ja põnevale matkale muusikamaailmas. Kusjuures matk algab päris algusest ehk siis muusika juurtest ja jõuab läbi erinevate ajastute kuni tänapäeva välja, sest päris viimastes peatükkides leiame nii Michael Jacksoni kui ka Bob Dylani ja legendaarsed biitlid. Samas on kindlasti noorel lugejal huvitav lugeda ka nn klassikalise muusika heliloojatest nagu Brahms, Strauss, Wagner, Haydn, Beethoven jpt. Lisaks saadavad lühikesi, kuid samas põhjalikke ja inforohkeid tekste kaunid illustratsioonid, mis annavad ülihea ülevaate erinevatest ajastutest.

Kuid see pole veel kõik. Raamatuga on kaasas CD-plaat, millelt saab muusikat kuulata, meelt lahutada ja ka kodutööd teha.

Ja seegi pole veel kõik. Raamatu vahel on ka suurepärane suur plakat, kus on palju tuntud muusikuid, heliloojaid ja pille. Selline on igati uhke toaseinale üle riputada.

Vägagi õpetlik ja atraktiivne raamat.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad