KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus: “Helmeri võlupall”
Raamatututvustus: “Helmeri võlupall” (13 oktoober 2009)

“Helmeri võlupall”

Raivo Järvi

(TEA Kirjastus)

“Helmeri võlupall” on sündmustetihe muinasjutt, mille tegevustik toimub sümboolse nimega Hellamaal.

Peale peategelase papa Helmeri, kelle kasvatatud hiigelporgandi kadumine fantaasialennuka sündmusteahela põhjustab, on loos üllatav-põnevaid tegelasi, nagu kuuejalgne koer Heints, vaikiv hiiglane Herolamo, lendlohe Heimar, hiigelmadu ja teised.

Kõigist nendest tegelastest ja sellestki, miks hellamaalased papa Helmeri kangelaseks kuulutavad, loete sellest põnevast muinasjuturaamatust.

”Helmeri võlupall” on Raivo Järvi esimene lasteraamat, millele ta on ise nii teksti kirjutanud kui pildid joonistanud.

Eelpool mainitu lugesin TEA Kirjastuse kodulehelt, kuid võtsin kätte ja lugesin ka ise selle vahva raamatu läbi. Jah, sest nii see on – tegemist on tõepoolest väga vahva muinasjutuga, mida täiendavad ülihästi ka Raivo Järvi joonistused.

Muinasjutu peategelane Helmer avastab ühel heal päeval, et tema hiigelporgand on kadunud ja selle on varastanud ei keegi muu kui hiigelmadu. Ja sealt need põnevad sündmused alguse saavad.

Kindel on see, et muinasjutt tõestab, et headuse ja helluse võib võita kõik halva ja ka suuremad vaenlased, on vaid vaja üksmeelt ja ühtehoidmist, julget pealehakkamist ning seiklusjanu.

On tore, et ka tänapäeval lastele muinasjutte kirjutatakse, sest oleme ju tavaliselt harjunud lugema nn muinasjuttude klassikuid, mis paberil pandud juba aastaid ja aastasadu tagasi. vahva, et Raivo Järvi just praegu selle muinasjutu kirjutanud on.

Kuna teos ilmub toredast TEA Kirjastuse sarjast “TEA lasteraamatute varalaegas”, siis olen üsna kindel, et see on muinasjutt, mis kindlasti ka edaspidi eesti lasteraamatute varalaekasse kuuluma hakkab.

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad