KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus: “Suur võlutrikkide raamat”
Raamatututvustus: “Suur võlutrikkide raamat” (13 november 2009)

Joe Fullman “Suur võlutrikkide raamat”

(Varrak)

See raamat on tõepoolest suur. Nii oma mõõtmetelt, kui ka sellepärast, et selle raamatu abiga on võimalik õppida igasugu mustkunstitrikke. Raamatu alapealkiri ütleb “Hämmasta oma sõpru vahvate trikkidega”. Kuna jõulud on ukse ees, siis miks mitte õppida selgeks üks vahva trikk ja seda näiteks jõuluvanale esitada ja hoopis niimoodi oma kingikott kätte saada või näiteks esitada mõni trikk vahvas jõuluseltskonnas lihtsalt pere või sõprade seltsis. Võimalusi on ju palju ja neid trikke on raamatus samuti palju.

Joe Fullman on jaganud trikid mitmesse valdkonda. Nii on eraldi peatükid kaarditrikid, mündi- ja nööritrikid, krutskitrikid ja silmamoondamistrikid. Mis need täpselt on – no eks sellest peate juba ise lugema.

Raamat algab sellest, et räägitakse lahti, kuidas seda raamatut kasutada. Seejärel seletatakse, milliseid asju ehk rekvisiite erinevate trikkide jaoks vaja on. Peaaegu kõikide peatükkide juures on juttu trikkide ja mustkunsti ajaloost, kus tutvustatakse ka maailmakuulsaid trikimeistreid. Seega saab ikka väga vahvat informatsiooni, mida kindlasti meeles pidada tasub.

Usun, et kui raamatu läbi saate, siis on teil nii mõnedki trikid selged ja on võimalus minna sõprade ette uhkeldama, et no kuulge, vaadake, mida mina oskan. Ja kui mõni sõber ikka kangesti uurib, et kuidas selgeks said, siis võite ju mainida, et üks selline vahva raamat on nüüd olemas.

Ilus kingiraamat ja ka jõuluvana kotti sobilik asi.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad