KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus: “Risto Räppar ja Külmutaja-Elvi”
Raamatututvustus: “Risto Räppar ja Külmutaja-Elvi” (15 november 2009)

“Risto Räppar ja Külmutaja-Elvi”

Sinikka Nopola/Tiina Nopola


(TEA Kirjastus)

On ilmunud uus raamat Risto Räppari põnevate ja naljakate lugude sarjast, kus varem on ilmunud “Risto Räppar ja viimane hoiatus”, “Risto Räppar ja kohutav vorst” ning “Risto Räppar ja Nuudlipea”. Kõik igati lahedad ja ülinaljakad raamatud ja nii on ka neljanda osaga.

Peaaegu igal leheküljel saab hea suutäie naerda, sest on ju väikemees Risto Räppar, kellele meeldib üle kõige trummeldamine üks vahva sell, kes on omamoodi ka väike kriminalist ja uurija, kes kahtlustab igal pool igasugu salapäraseid ja kahtlusi asju.

Seekordne lugu algab sellest, et Risto tädi Roosa oma jalale haiget teeb ja ei pääse liikuma, mistõttu on vaja kedagi appi, kes Ristole süüa teeks. Nii saabubki tädi Elvi, kes on üks igati konkreetne, korraarmastaja ja üsnagi tige tädi, kes “korra” majja lööb nii, et Ristole ei jää isegi mänguasja, rääkimata trummist. Kuid kohe algusest peale hakkab Risto tädi Elvis kahtlema, kuna ta käitub üsna kummaliselt

Ka selles raamatus löövad kaasa Risto naabriplika Nelli, naabrimees härra Lindberg ja Nelli kass Aadu. Naljakaid juhtumeid jätkub tervesse raamatusse ja põnevust ning kahtlustusi on pea viimaste lehekülgedeni.

Lisaks annavad oma osa ka Aino Havukaineni ja Sami Toivineni joonistatud lahedad pildid, mis raamatule vürtsi juurde annavad.

Igati lahe lugemine neile, kes lihtsalt sellisest mõnusast, naljakast ja veidi põnevastki lugemisest lugu peavad. Ja üks hea asi on veel – teada on sedagi, et samast sarjast on ilmumas ka viies raamat “Risto Räppar ja ilus Illimar”.

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad