KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus: Henno Käo “Inimese pesa”
Raamatututvustus: Henno Käo “Inimese pesa” (17 november 2009)

Henno Käo “Inimese pesa”


(TEA Kirjastus)

Tuntud ja tunnustatud lastekirjaniku Henno Käo (kes kahjuks meie hulgast juba mitu aastat tagasi lahkus) vahva lasteraamat, mis ilmub TEA Kirjastuse sarjas “TEA lasteraamatute varalaegas”.

Raamat koosneb 14 lühijutust, mis käsitlevad erinevaid teemasid. Nii saame juba tagakaanelt raamatu kokkuvõtet lugedes teada, et siit leiab fantaasiarikkaid lugusid ahjukollist viruskundrast, kellega lapsi hirmutatakse, hiiglasest, kes emailpotiga e-maili saadab, ning põrandaprao ja ämbliku omapärasest sõprusest. Nende lugudes on lustakust ja rõõmu ning neid tõeliselt mõnus lugeda. Üsna naljakad, kuid samas ka mõtlemapanevad lood on sellest, kuid karud meejahil käivad ja kuidas noorvares Villem maailma lõppu reisib. Ka sellest saame teada, kuidas jänesed endale lõhkise moka said.

Lustakate lugude kõrval on ka tõsisemaid, mõtisklevaid jutte, mille sisu avaneb sügavamal süvenemisel, näiteks raamatu nimijutt “Inimese pesa”. Üsnagi mõtlemapanev on ka lugu pealkirjaga “Kui mind üldse olemas ei oleks”.

Ka talvest ja jõuludest on mitu armast lugu. Näiteks “Helbetüdruk”, “Postkaardijõulud” ja “Jõululumi”. Neid on lahe just talvel ja jõuluootuses lugeda.

Minu arust on tegemist igati vahva lasteraamatuga ja Henno Käo lugusid on ikka ja jälle mõnus lugeda.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad