KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus “Jõulusalmik”
Raamatututvustus “Jõulusalmik” (20 november 2009)

“Jõulusalmik”

Koostanud Maire Eliste ja Mariel Marian Eliste

(Tänapäev)

Mahukas jõulusalmik koondab rohkem kui kahtsadat salmi ligikaudu sajalt armastatud autorilt. Salmid on jaotatud teemade kaupa ning räägivad jõuluootusest, jõuludest, inglitest-haldjatest, päkapikkudest, talvest ja aastavahetusest. Kogumikus on esindatud nii esivanemate vanad kui ka tänapäevased, nii ilmalikud kui ka vaimulikud salmid. Nende juures on ka viited nootidele ja heliplaatidele.

Nii see on. Tegemist on tõepoolest väärt raamatuga, sest siit leiab igati vägeva valiku salmidest, mida on hea jõulutaadile ette lugeda või kogunisti pähe õppida ja siis ette lugeda. Lisama peab kohe ka seda, et tegemist polegi ju mitte just salmidega/luuletustega, aga eelkõige ikkagi salmidega/laulusõnadega, mistõttu leidsin mina end mitmel korral mõnda salmi lugedes, ennast vaikselt ka kaasa ümisevat. Valikus on nii uuemaid kui ka vanemaid (traditsionaalseid) jõulusalme. Autorite hulgast leiab nii kohalikke kui ka välismaiseid autoreid.

Kuna valik on tõepoolest vägev ja põhjalik, siis võiks see olla ka üks igati suurepärane jõuluvana kingikotti või veel parem – päkapiku sussi sisse, kuigi selle saamiseks pead üsna suure sussi valmis vaatama, et see ikka ära mahuks… Kui selline raamat näiteks 1. detsembril sussi seest leida, siis on ju päris mitu head päeva üks vahva jõulusalm pähe õppida.

Ah, mis, lapsed jõuavad selle ajaga mitu salmi pähe õppida, mina maadlen ühe salmiga...

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad