KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus: “Piripilli-Liisu”
Raamatututvustus: “Piripilli-Liisu” (3 detsember 2009)

“Piripilli-Liisu”


Karl August Hindrey

(TEA Kirjastus)

TEA Kirjastuse sari “Lapse oma raamatukogu” on üks igati väärt ettevõtmine, sest selles sarjas ilmub nii juba varem ilmunud lasteraamatuid kui ka varem ilmumata lasteraamatuid. Lisaks on esindatud nii proosa kui ka luule.

Karl August Hindrey on legendaarne Eesti kirjanik, kes elas aastail 1875-1947. “Piripilli-Liisu” ilmus algupäraselt juba 1906aastal, mistõttu võib arvata, et seda raamatut on lugenud nii meie tänaste laste emad-isad, vanaemad-vanaisad, kuid ka järgmine sugupõlv. Seetõttu võib öelda, et see on üks vägagi kuulus ja legendaarne lasteraamat.

Kui Hindrey on tuntust saavutanud väga tugeva romaanikirjanikuna, siis lastele kirjutas ta ka värsse ja see värsslugu räägib Liisust, kes iga tühise asja pärast tönnima pistab. Kui ta pallimängus palli ei suuda püüda või kui tema kohvitassi äärel kärbes juhtub kõndima, kukub tüdruk ulguma. Sellepärast saab ta nimeks Piripilli-Liisu. Kuid see nimi paneb teda veelgi valjemini röökima, nii et terve tuba tema pisaratest täitub. Mis Liisuga lõpuks juhtub, seda loete juba raamatust.

Seega üks omamoodi naljakas ja samas üsnagi õnnetu lugu, kuid omamoodi ka õpetlik. Raamat on selline, mis peaks hästi sobima just praegustele väikestele lugejatele.

Piripilli-Liisu olemust on oma piltides tabavalt edasi andnud Epp Marguste.

Tekst. Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad