KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus: Kristiina Kass “Peeter ja mina”
Raamatututvustus: Kristiina Kass “Peeter ja mina” (22 detsember 2009)

Kristiina Kass “Peeter ja mina”

(Tänapäev)

Esimese klassi tüdruk Ingel ja tema suur vend Peeter sattuvad alailma plindrisse. Muidugi kogemata ja ilma pahade kavatsusteta. Mängutuhinas lihtsalt juhtub vahel nii, et elutuba mattub tolmukihi alla, naabritädi koeral läheb kõht lahti, naabrionule lendab sodi selga, isal murdub hammas pooleks või emale kukub tort sülle.
Kristiina Kassi naljakaid Peetri-lugusid on varem ilmunud ajakirjas Hea Laps. Need kõik ja veel mõned uued lood on nüüd selle raamatu kaante vahel.

Sedaviisi räägitakse kirjastuse Tänapäev kodulehel. Ja minul tuleb siinkohal vaid lisada, et tegemist on taas ühe ülilaheda lasteraamatuga, mida lugedes on üsnagi raske tõsiseks jääda – nalja on lausa nabani!

Ja tõepoolest, et Inge (või Ingel, võtke, kuidas tahate) ja Peeter pole sugugi pahad lapsed, kuid neil on pidevalt midagi käsil ja siis võib ju alati ka midagi juhtuda. Vähemalt Ingli ja Peetriga juhtub pidevalt. Kuna Peeter on vanem ja Inge (Ingel) noorem, siis on ju ka süüdlane alati varnast võtta – ikka need vanemad vennad ja poisslapsed on ju ulakust täis. Nii jääb siingi päris mitmel korral just Peeter süüdi ja seda peaaegu ilma asjata.

Jutustusi on raamatus 23 tükki ja neis saab lugeda, kuidas Peeter ja Inge kummitusi mängivad, kuidas nad poes käivad, isale “kellanalja” teevad, aardeid otsivad, kirbuturul kauplevad jne. Juhtumisi on ikka väga-väga palju. Eks need kõik ole naljakad või halenaljakad, kuid kindlasti on neis ka oma õpetussõnad sees, et kuidas oleks võinud teisiti teha või poleks mõnda asja üldse teha vaja olnudki.

Igal juhul on tegemist on ühe ülilaheda lastekaga, mida on ka täiskasvanul vahva lugeda, naerda saab siin ikka üksjagu. Kindlasti annavad oma positiivse alatooni raamatule ka Kristiina Kassi joonistatud pildid – needki on superlahedad.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad