KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Mudilaste multilaekast kargab välja Klaabu
Mudilaste multilaekast kargab välja Klaabu (17 aprill 2010)

Mudilaste multilaekast kargab välja KlaabuKinos Artis jätkub 17., 18., 24. ja 25. aprillil kell 11:00 väikelastele mõeldud animafilmide sari "Mudilaste multilaegas", mis traditsiooniliselt ühendab filmivaatamise kinos mängimisega. Seekord linastub tore programm vanameister Avo Paistiku loomingust.

Avafilmiks on "Klaabu", Avo Paistiku loodud tore munakujuline tegelane, keda tunnevad lapsed läbi mitme põlvkonna. Filmivalikus on ka veidi vähemtuntud animatsioone – "Pisiasi" ja "Täheke". Seansi lõpetab vahva film "Värvipliiatsid". Programmis linastuvatele filmidele on loonud suurepärase muusika heliloojad Sven Grünberg, Tõnu Naissoo ja Arvo Pärt. Pärast filmiprogrammi ootab Artise mängutoas lapsi mängima – Klaabu ise! Klaabu-teemalised üllatused on valmis pannud Tallegg.

"Klaabu"
Tallinnfilm 1978
Film muinasjutulise olendi Klaabu sündimisest ning tema seiklustest maal, merel ja õhus.

"Pisiasi"
Tallinnfilm 1975
Auto jääb teele, sest asjatundmatu juht ei taipa, milles on viga. Ta palub abi möödujailt. Need lammutavad auto lõplikult. Kui sõiduriist lõpuks kokku vajub, ilmub nähtavale õnnetuse põhjustanud pisiasi.

"Täheke"
Tallinnfilm 1974
Lugu poisist, kes teeb unistustes suuri kangelastegusid, kuid tegelikkuses osutub laiskvorstiks ning jääb ilma ka igatsetud autasust.

"Värvipliiatsid"
Tallinnfilm 1973

Muinasjutt kolmest sõbrast – punasest, kollasest ja sinisest värvipliiatsist ning riiakast mustast pliiatsijupist, kelle vigurid sõpradele meelehärmi valmistavad. Lõpuks jääb must pliiatsijupp võitluses alla ja saab hoopis nende heaks sõbraks.

Filmiprogrammi pikkus on 40 minutit.

Pilet väikestele 40 ja suurtele 50 krooni.


« Eelmised nädalad