KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus: “Mutionu pidu”
Raamatututvustus: “Mutionu pidu” (20 mai 2010)


Alide Dahlberg

“Mutionu pidu”

(TEA Kirjastus)

Kas saab veel vahvamat pidu olla kui see, kus peoperemeheks on mutionu ja pidulisteks karvased ning sulelised! Ja milliste maitsvate jookide-kookidega pidulisi kostitatakse! Kes mekib mesikooki, kes rüüpab kastejooki – need on ju kõige peenemad hõrgutised. Selline pidu on tõesti üks lõbus pilla-palla pillerkaar.
Alide Dahlbergi tuntud luuletusele ”Mutionu pidu” on uued toredad pildid joonistanud Priit Rea.

Nii tagasihoidlikult räägib kirjastuse kodulehekülg, kuid mina olen oluliselt rõõmsam.

Rõõmsam seepärast, et taas kord on lastele lugemislauale jõudnud tõeline lastekirjanduse klassik – mida tuntakse nii luuletuse kui ka lauluna. “Mutionu pidu” on luuletus, mida olen lapsena lugenud mina, minu ema ja isa, vanaema ja vanaisa, sest Alide Dahlbergi luuletus ilmus esimest korda juba 1926aastal! (Pean tunnistama, et selle autori nimi minul kahjuks küll meeles ei olnud.) Ammu küll, kuid tegemist on ikkagi väga laheda looga, mis ka imehästi pähe jääb, ja laulda saab seda ju ka!

Priit Rea pildid uuele väljaandele on ülilahedad, ja mutionu näeb just täpselt selline välja nagu see mutionu olema peab…

Raamat ilmub TEA Kirjastuse sarjast “Lapse oma raamatukogu” ja varsti on samas sarjas ilmumas ka Kettu Soansi “Käolehm ja tibu”. Ootame põnevusega!

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad