KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Ruubert, lohe ja laevapoisid”
Uus raamat: “Ruubert, lohe ja laevapoisid” (28 detsember 2010)


Markus Saksatamm

“Ruubert, lohe ja laevapoisid”


(Tänapäev)

Poiss jõudis koopasuule. Sealt õhkus talle vastu kanget väävlilehka, jubeda lohemao pelutavat hingust. Tasapisi harjusid silmad pimedusega ja nüüd märkas ta koopa peremeest. Üüratut kolmepäist peletist, kes koopasügavuses kerratõmbunult magas. Väike rüütel kogus end siiski kiiresti, ta puhus sõjasarve, tõstis rutakalt piigi ja tormas koopasse. Ühtäkki aga avas lohe keskmine pea haigutuseks suu ja rüütel jooksis otse tema pärani aetud lõugade vahele.
Klõnksti! tegi elukas ja järgmisel hetkel oli väike sangar lohe kõhus. Ta sirutas ettevaatlikult käsi ja jalgu ning veendus, et ihuliikmed olid terveks jäänud. „Lõppeski mu maine rännak, mis parata,” mõtles Ruubert nukralt.

Sellega rüütlipoisi seiklus siiski mitte ei lõppe, vaid alles algab, sest juba esimene kummaline kohtumine vana merekaruga lohe kõhus tõmbab ta pöörasesse seiklustekeerisesse.

Markus Saksatamm on kirjutanud naljakaid lastejutte ajakirjale Täheke ning avaldanud lasteraamatud „Võlur Sinku-Vinku ja nõiatrall” ja „Külaline Okidoki planeedilt“. „Ruubert, lohe ja laevapoisid” on Tänapäeva 2009. aasta lastejutuvõistluse võidutöö.

Nii tutvustatakse raamatut kirjastuse Tänapäev kodulehel.

Tegemist on ühe igati laheda lasteraamatuga, milles on nii nalja kui ka põnevust ja seiklusi ning väga vahva tegelaskujude valik.

Rüütlipoiss Jesver, vana merekaru Ruubert, kolmepäine lohe Essa-Tessa-Kossa, merekoll Villi, piraadid Tiit ja Teet, lasteaiatädi Mailis, kuu peal elav keiser Magnus jne. Vapustav valik, kas pole?

Seiklusi jätkub nii lohe kõhtu, maale ja merele, kuu peale ja mujalegi.

Raamat on kirjutatud mõnusas ja muhedas keeles ning on seetõttu ka kerge lugeda igas vanuses lastel. Usun, et sellist mõnusat lastekat on lahe lugeda ka päris suurtel inimestel. Miks mitte koos terve perega – ühel õhtul loeb ühe peatüki isa, teisel õhtul ema ja siis lapsed. Vahva, kas pole!

Ja eelpool on mainitud, et see raamat on lastejutuvõistluse võidutöö – minu arust igati suurepärane valik.

Ah jaa, peaaegu oleksin unustanud, ka Anni Mägeri pildid on lahedad!

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad