KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Nõianeiu Nöbinina”
Uus raamat: “Nõianeiu Nöbinina” (30 detsember 2010)


Kristiina Kass

“Nõianeiu Nöbinina”


(Tänapäev)

Nõianeiu Nöbinina on pesuehtne nõid. Aga ta pole õudne nõiamoor, vaid armas saja-aastane nõiaplika, keda teised nõiad võõristavad. Nöbinina lõpetab nõiakooli ning laia ilma minnes valib ta omale elukohaks perekond Puravike suvila, muidugi viimastelt küsimata. Kui sinna jõuavad Puravikud ise, on nende üllatus suur - nõiaga koos elades juba igav ei hakka.

Kui
olin selline lapseohtu poisike, lugesin sellist lahedat raamatut nagu “Väike nõid”. Usun, et paljud on sellest raamatust tehtud telelavastust näinud. Nüüd on aga ilmunud päris pesuehtne kodumaine nõiapliksi lugu ja ega see sugugi halvem pole, kui kunagine menuraamat.

Nõianeiu Nöbinina on vahva nõianeiu, kes elab koos perekond Puravikuga (härra ja proua Puravik ning nende lapsed Annemai ja Aadu). Juhtumisi on palju, enamus neist on head. Nöbinina püüab aidata kõiki, keda saab – perekond Puravikku, vanaprouasid ja sipelgaid.

Ja halbused talle ei meeldi, mistõttu trikitab ta jahimehe ja ka ulakate poistega. Loomulikult, nagu korralikus nõialoos ikka, tuleb ka siin juttu luuaga lendamisest, mis proua Puraviku heakskiitu küll ei leia, aga vahva on ikkagi.

Minu arust taas üks igati vahva lasteraamat, mida tasuks lugeda nagu ka teisi Kristiina Kassi lasteraamatuid: “Käru-Kaarel”, “Petra lood”, “Peeter ja mina”.

Lasteraamatus peavad ka ilusad ning mõnusad illustratsioonid olema – nii on ka selles raamatus. Vahvad pildid on joonistanud Heiki Ernits.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad