KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: “Eestlaste ümbermaailmareisid”
“Eestlaste ümbermaailmareisid” (29 november 2012)


“Eestlaste ümbermaailmareisid”


(Regio)

Meie kuulsaim maakaartide ja atlaste kirjastaja Regio egiidi alt on lastele ilmunud igasuguseid põnevaid maakaarte ja kaardiraamatuid. Nüüd on ilmavalgust näinud vahva lauamäng ”Eestlaste ümbermaailmareisid”.

Minugi lapsepõlves oli igasuguseid lauamänge – eriti populaarne oli ”Reis ümber maailma”, kuid nii uhket ja suurt lauamängu reisimisest tol ajal ei olnud. Aeg läheb edasi ja ka lauamängud lähevad võimsamaks, kuigi vähemalt täringud ja mängunupud on suhteliselt samasugusteks jäänud...

Uude lauamängu on kaasatud mitu eestlaste ümbermaailmareisi.
Neist ajaliselt esimene on Eesti esimene ümbermaailmapurjetaja Ahto Valter, kes võttis pika teekonna ette juba aastail 1938-1940.
Teine on reis tehti jahiga ”Lennuk”, mis toimus 1999-2001. Sellel suursündmusel hoidis ka press hoolega silma peal. Pea sama kuulus ettevõtmine oli aastal 2002-2004 toimunud võimas autosõit ehk reis ”Rolling Estonians”.
Aastail 2008-2011 tegid reisi ”Ühel teljel ümber planeedi” mootorratastega Kariina Tšursin ja Margus Sootla.
Uhke saavutus on ka Raimo Laosma reis aastail 2010-2011, kes väntas jalgrattaga ümber maailma.
Kuues reis on reisibüroo Go Travel pakutav ”30 päevaga ümber maailma”, mille võivad kõik soovijad kaasa teha. See on rahaliselt küll üsnagi kulukas ettevõtmine, kuid samas miks mitte säästa iga kuu veidi ja aastate pärast just selline vahva ümbermaailmareis ette võtta.

Kõiki eelpool mainitud ümbermaailmareise tutvustavad kuus voldikut. Nende abil saab lauamängu ka mängida, sest need aitavad jälgida, kus peab mängija viske vahele jätma, ühelt numbrilt edasi hüppama või hoopis tagasi langema. Kõikide ülesannete juures on õpetlikud jutukesed, mis pakuvad avastamisrõõmu ja uusi teadmisi.

Lauamäng on suur ja väga ilusasti kujundatud. Vahvad joonistused ja pildid iseloomustavad ümbermaailmareise hästi. Kui mäng aga teistpidi keerata, siis vaatab sealt vastu suur maailmakaart, mida võib näiteks seinale riputada ja kuhu saab isiklikke rännumarsruute kirja panna.

Igal juhul on “Eestlaste ümbermaailmareisid” põnev ja vahva ettevõtmine ning olen kindel, et lastele meeldib seda mängida. Kui mõelda lähenevate jõulude peale, siis selline vahva, õpetlik, põnev, suur ja uhke kingitus võiks ka jõuluvana kingikotis paljudele meeltmööda olla.

Mina jään aga ootama Regiolt uusi põnevaid ettevõtmisi, mis suunatud just lastele.

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad