KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Tagasitee koju. Kaarli ja Jette seiklused võrgus”
Uus raamat: “Tagasitee koju. Kaarli ja Jette seiklused võrgus” (12 detsember 2012)

Tiia Kõnnussaar

“Tagasitee koju. Kaarli ja Jette seiklused võrgus”


(Varrak)

Kaarel ei taha eriti koolis käia, kuid ta armastab hullupööra arvutimänge mängida ja tema suurim soov on saada rikkaks. Siis ostaks ta endale uue arvuti ja kõige vingema nutitelefoni ja... Ootamatult läheb tema soov täide. Kaarel satub kummalisse arvutimängu, kus ta kohtab halli vanakest, Tuuleema ja teisi metsaasukaid. Loodusjõud lubavad aidata poisil tagasi koju pääseda, kui ta täidab kolm ülesannet. Kõik see pole aga sugugi lihtne. Kaarlit ja tema sõpru ootavad ees uued eksirännakud interneti lõpututes avarustes.
Põnev ja hoogne lugu nii poistele kui ka tüdrukutele sellest, kui tähtsad on tegelikult head sõbrad, kodu ja ema küpsetatud präänikud.“Tagasitee koju” on üks ilmatuma vahva lasteraamat. Tegemist on kaasaegse muinasjutuga, kus Kaarel ja Jette satuvad arvutimängu, sest see, et üks poiss ja tüdruk arvutimängu satuvad on ju igati muinasjutuline, kas pole?

Muinasjutuline on seegi, et lastega on kaasas üks lahe hamster, kel nimeks Harrison ja kes oskab rääkida! Lisaks Harrisonile kohtub lugeja veel ka rääkiva ämbliku Araneidaga, rääkiva rästiku ja rääkiva roosa potsatajaga, kel nimeks Potsu. Kaarel ja Jette panevad endale sel teekonnal paljugi põnevat kõrva taha.

Raamat algab sellega, et saame tuttavaks Kaarliga, tema isa ja emaga. Kaarel on poiss nagu ikka, kellele üle kõige meeldivad arvutimängud, mistõttu ta palju aega arvutis veedab. Ühel heal päeval läheb ta arvuti katki. Õnneks pääseb Kaarli isa mängima ühte telemängu ja võidab seal suure summa raha. Rahavõit on küll veidi hapu maitsega, kuid tänu sellele kolitakse mujale elama ja uues kohas tutvub Kaarel Jettega.

Koos hamster Harrisoniga satuvad lapsed esialgu sellisesse kohta nagu ”Portaal Muinasaeg”, kus kohtuvad halli vanakese, Tuuleema, Veteema ja Metsavanaga. Kaarel ja Jette saavad võimaluse kõiki neid tegelasi aidata ja samas õppida olulisi asju meie looduse ja looduskaitse kohta. Nimelt ühendavad Tuuleema, Veteema ja Metsavana oma jõud, et võidelda kahe meesterahva vastu, kes ATV-ga sõites metsa lõhuvad ning relvast loomi tulistavad. Neile tuleb appi ka rüütel Jean.

Vahepeal satuvad lapsed veel mõnesse teise arvutimängu nagu näiteks ”Sõdala”, kus punased ja sinised rüütlid üksteisega võitlevad. Saadakse teada, mis asi on ”Viirusetõrje” ja palju muud.

Tiia Kõnnussaar on mänguliselt ühendanud kaasaja, looduse, muistendid ja muinasjutud. Kõik see kokku on igati vahva ja maitsev ”kompott”, mida kindlasti lugeda tasub.

Lisaks seiklusele õpib Kaarel palju olulist, mida, sellest räägitakse juba raamatu lõpu lehekülgedel, kuid see peab jääma juba lugeja enda lugeda.

Saan jälle tõdeda, et see on selle aasta üks lahedamaid eesti autori raamatuid. Mina jään Tiia Kõnnussaarelt uusi vahvaid lasteraamatuid ootama.

Tekst: Marko Tiidelepp

« Eelmised nädalad