KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Vampiiripäevikud: Taaskohtumine”
Uus raamat: “Vampiiripäevikud: Taaskohtumine” (17 detsember 2012)

L.J. Smith

“Vampiiripäevikud: Taaskohtumine”


(Varrak)

Elena surmast on möödunud pool aastat, lähenemas on keskkooli lõpetamine ning Bonnie ja Meredith püüavad oma eludega edasi minna. Siis aga juhtub Meredithi sünnipäevapeol midagi, mis nende elud taas pea peale pöörab. Ning Elena võtab hauatagusest maailmast Bonniega ühendust. Fells Churchi ähvardab oht, mis on suurem kui kunagi varem, ning Elena käsul kutsutakse Itaaliast tagasi Stefan, kes tüdrukule antud lubadust pidades astub vastu kõige tugevamale vaenlasele, kellega ta iial silmitsi on seisnud. Kuid koos vennaga saabub linna tagasi ka ohtlik ja võluv Damon, kelle motiive ei oska keegi aimata.
„Sünge taaskohtumine“ on L. J. Smithi „Vampiiripäevikute“ tetraloogia viimane osa. Varem on eesti keeles ilmunud „Äratus“, „Võitlus“ ja „Raev“. Raamatute põhjal on valminud ülipopulaarne telesari, mida on näidatud Eestis Kanal 11-s. Eesti keeles on ilmunud ka eellugu telesarjale, „Stefani päevikud: Juured“.


Vampiirilugu jätkub ja usun, et seda on pimedatel detsembriõhtutel vägagi sobilik lugeda. Mine tea, kus need vampiirid pimedatel öödel ringi luusivad…

Kui eelmise raamatuga “Vampiiripäevikud: Raev” tundus, et asjad on jõudnud lõpplahenduseni, siis võta näpust. Bonnie, Meredith, Caroline ja Matt hakkavad keskkooli lõpetama, kui algavad järjekordsed hirmsad sündmused, mis viivad paari tüdruku surmani. Kes on nende surmade taga?
Olukord on keeruline ja väike linnake hirmul. Elena võtab teispoolsusest Bonniega ühendust ning Fells Churchi jõuavad tagasi ka vennaksed Stefan ja Damon.

Ei möödugi palju aega, kui kohtutakse kurja jõuga, kes on hirmuäratavate sündmuste taga. See on tõeline vampiiride vampiir, võiks öelda, et kõikide vampiiride eelkäija, surematu Klaus. Tegemist on vastasega, kes võib hävitada kõik noored, sealhulgas ka Stefani ja Damoni.
Ma ei hakka siinkohal avaldama, kellega Klaus seotud on, kuid see on üks oluline tegelaskuju, kellest varasemates osades on juttu olnud. Klausile on abiks ka Tyler, kes moondub... libahundiks!

Vastasseis on vägev ja sündmused arenevad pöörases tempos, kuni jõuavad lõpplahenduseni, kus saab tõdeda, et armastus on ikka üks igavesti suur jõud! Kuidas lugu täpselt lõpeb, seda peab lugeja ise avastama, kuid sündmused päädivad suve algusega ja pean tunnistama, et lugu on ikka väga põnev!

Seega, head lugemist vampiiride seltsis, ja olge valvsad, kunagi ei tea, kes võib detsembris teie akna taga krabistada...

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad