KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Nöbinina. Lastelavastuse raamat”
Uus raamat: “Nöbinina. Lastelavastuse raamat” (19 detsember 2012)Elo Selirand, Kristiina Kass

“Nöbinina. Lastelavastuse raamat”


(Tänapäev)

Möödunud talvel linastus Kristiina Kassi populaarse lasteraamatu "Nõianeiu Nöbinina" põhjal laste telesari. Käesolev raamat on illustreeritud kaadritega sellest sarjast, vahele on lisatud ka joonistusi ja laule. Kuna telesari ja algne raamat on pisut erineva tegevusega, kirjutas Elo Selirand selle raamatu jaoks teksti pildiga sobivasse vormi.

Nõianeiu Nöbinina tegelaskuju on loonud kirjanik Kristiina Kass; selle raamatu teksti on kokku pannud Elo Selirand. Nagu pealkirjastki välja lugeda, siis on tegemist lastelavastuse raamatuga.

Mulle ei meenu, et varem oleks mõni lastelavastus just sellisel kujul lasteraamatusse jõudnud: siin on fotosid lastelavastusest, koomikseid ja laule koos nootidega.
Paljudel kuulsatel välismaistel lastefilmidel on ”omad” raamatud ja need on olnud üsnagi populaarsed. Loodame, et sama juhtub ka selle raamatuga.

Teos ise jutustab meile nõianeiu Nöbininast, tema sünnist ja sirgumisest. Sündmused jõuavad ka tänasesse päeva, kus Nöbinina puutub kokku rikka kunstivaraste perekonnaga – proua ja härra Puntiga ning nende tütre Riinaga. Olulisel kohal on konstaabel Lepp. Lisaks löövad kaasa perekond Puravik (Heda ja Henri ning nende lapsed Aadi ja Annemari), topisemees Heino, kes hiljem hoopis (õnneks) puidutööd tegema hakkab, Roosimamma, kes roose kasvatab ning üsna kasvatamatud jõmpsikad Marek ja Erik, kes siiski paremaks muutuvad. Nöbinina kohtub peata rüütel Osmussoniga ja ühe isemoodi tegelasega – kratiga. Oma osa etendab ka raamatukoguhoidja Pierre, kes tegelikult on... Ma ei hakka siinkohal saladust reetma, peate ise lugema.

Ma ei hakka siinkohal kõiki sündmusi ümber jutustama, kuid igal juhul on Nöbinina sõbralik ja abivalmis nõianeiu, kes koos Mareki ja Erikuga satub igasugustesse seiklustesse. Nöbinina kohtub perekond Puravikuga – nendega koos üritatakse päästa perekond Puntide hüljatud kassi ja lõpuks tuleb mängu isegi televisioon.

Suurepärane idee vahva lasteraamat ja lastelavastus kaante vahele kokku panna!

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad