KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Volli kasvab suureks”
Uus raamat: “Volli kasvab suureks” (19 jaanuar 2013)

Ilmar Tomusk

“Volli kasvab suureks”


(Tänapäev)

"Volli kasvab suureks" on järg Ilmar Tomuski populaarsetele lasteraamatutele "Tere, Volli" ning "Volli vanad vigurid". Seekordses raamatus Volli muuhulgas istutab puu, kohtub tulnukatega, otsib elektrone, toidab peret, hakkab leiutajaks... ja lõpuks kasvab suureks.

Ilmar Tomuski Volli-lugusid loen ka mina suurima heameelega, vaatamata sellele, et tegemist on lasteraamatuga – huumor ja naljad on lihtsalt nii mõnusad, kaasahaaravad ning perekesksed. Vahva on kogeda äratundmisrõõmu, et näe, mõnes peres on veel selliseid asju juhtunud. Autori keel ja sõnakasutus on lapsesõbralikud, kuid mitte titalikud.

Kolmandas Volli raamatus on poiss tõepoolest veidi suuremaks kasvanud ja läinud teise klassi. Nii nagu paljud teise klassi poisid, arvab ka Volli, et tegelikult on ta ju suur mees ja võtab ette igasuguseid põnevaid ettevõtmisi.

Lugusid on palju ja lugemist jätkub tükiks ajaks.
Lugeja saab teada, kuidas Volli hoidub pahanduste tegemisest, kuidas ta käib isaga Soome ministriga kohtumas ja aitab parandada samal ajal kohvimasinat, kuidas poiss koos vanaemaga kooki küpsetab ja mis sellest köögiaskeldusest tegelikult välja tuleb. Seegi pole veel kõik – Volli saab endale vähekeseks ajaks koera ja veidi hiljem viirpapagoid, kelle nimedeks saavad MacGyver ja Peeter. Loomulikult saame teada, kuidas linnukesed sellised vahvad nimed saavad.

Juttu tuleb ka Volli täpsusviskamise harjutamisest ja mis juhtub siis, kui märklaud diivani külge panna. Saame teada, et Vollil on keelatud koolis leiutamine ja miks, kuid ega see ei hoia teda tagasi tegemast leiutustööd etteütlusega. Lisaks harjutavad Volli ja tema isa klaverimängu ning annavad üheskoos väikese kontserdi. Seegi ei päädi ilma naljata.

Lugusid on veel ja veel – Volli käib juuksuris ja saab endale vahva uue soengu, mis klassikaaslastele meeltmööda on. Poiss võitleb mürglit tegevate naabritega, seda loomulikult väga ootamatul kombel; otsustab koduapteegi rajada ja käib vanaemaga ühel tuttaval tädil abiks peete korjamas. Väike peategelane otsib tolmuimejast elektrone ning üritab saada Ott Kiivikaseks. Kahjuks suureks atleediks saamine ei möödu viperusteta.
Volli on ka väikestviisi esineja – ta oskab hästi Michael Jacksonit järgi teha ning osaleb kooliüritusel konferansjeena.

Raamatu lõpulugudes on Volli lastelaagris ja nagu arvata võib, saab sealgi nalja. Viimases loos on Vollist juba suur mees sirgunud! Saame teada, millisel ametipostil ta on ning mida ette võtab koolisüsteemi ”parandamiseks”.

Vaat sellised igati naljakad ja vahvad lood, mida tasub kindlasti lugeda!

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad