KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: LasseMaia detektiivibüroo. Teemandimõistatus
Uus raamat: LasseMaia detektiivibüroo. Teemandimõistatus (30 märts 2013)

Martin Widmark, Helena Willis

“LasseMaia detektiivibüroo. Teemandimõistatus”


(Egmont )

Egmonti uus nooremale koolieale suunatud juturaamatute sari saab alguse siit! Esimesteks pääsukesteks on Lasse ja Maia detektiivilugude sarja kaks esimest raamatut. Martin Widmarki lihtne ja ladus keel, nutikas lugu ning Helena Willise isikupärased pildid teevad igast sarja raamatust vastupandamatu seikluse!
Kümneaastasest klassikaaslastest Lassest ja Maiast on kiiresti saanud rootsi laste vaieldamatud lemmikud, kes troonivad oma raamatusarjaga juba kümme aastat Rootsi müügi- ja laenutusedetabelite tipus ning võtavad vastu ühe auhinna teise järel.
Teises raamatus ootab lahendamist mõistatus, kus Muhammed Karaadi kullapoest kaob üks hinnaline teemant teise järel. Kõik viitab sellele, et süüdi on keegi töötajatest. Väikese Valleby linna politsei kratsib nõutult kukalt. Seetõttu pöördubki õnnetu poepidaja noorte detektiivide Lasse ja Maia poole.


Lasse ja Maia detektiivilugude teine raamat jätkub sama põnevate sündmustega nagu esimeses.

Lasse ja Maia kutsutakse seekord appi Muhammed Karaadi kullapoodi, kuna kaduma lähevad kallid teemandid. Kui kaovad juba kuues ja seitsmes teemant, on poeomanik kindel, et ees seisab pankrott ja ta peab poe sulgema. Isegi politsei pole suutnud leida lahendust, kes, millal ja kuidas teemante poest välja toimetab.

Õnneks hakkavad lapsed asja uurima. Jälgitakse kalliskivipoe töötajaid nii poes kui ka väljaspool. Lasse peab minema lausa kirikutorni, et sealt asjadel silm peal hoida ning tänu sellele saab mõistatus ka lahenduse.

Vastus on kalliskivipoes endas olemas ning Lasse ja Maia saavad sellele jälile, sest nad on ju head detektiivid.

80 lehekülge vahvaid seiklusi, mõnusaid ning sõbralikke joonistusi – tulemuseks on üks igati lapsesõbralik raamat. Autori keel on lahe ja lihtne, nii et lugemisega ei teki raskusi. Ka pildid on mõnusad ning annavad sündmusi ja tegelaskujusid igati hästi edasi.

Jääb üle oodata vaid järgmisi raamatuid ja mõistatusi.

Tekst: Marko Tiidelepp
« Eelmised nädalad