KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “LasseMaia detektiivibüroo. Tsirkusemõistatus”
Uus raamat: “LasseMaia detektiivibüroo. Tsirkusemõistatus” (15 aprill 2013)

Martin Widmark, Helena Willis

“LasseMaia detektiivibüroo. Tsirkusemõistatus”


(Egmont)

LasseMaia detektiivibürool on uus töö! Rändtsirkuses lõbustavad publikut mustkunstnik Trocadero ja kloun Bobo. Publik naudib etendust ega aimagi, et otse sealsamas pannakse toime hämaraid tegusid. Jäljetult kaob rahakotte, telefone ja kaelakeesid. Ent Lasse ja Maia on õnneks samuti kohal ka leiavad peagi esimesed vihjed kurjategijate kohta!
LasseMaia detektiivibüroo raamatuseeria on rootsi laste vaieldamatu lemmik, mille esimesed kaks raamatut on saanud ka eesti lastelt kõvasti kiita! Nüüd saavad algkooliealised lõpuks kahes uues raamatus ennast haaravasse detektiivilugudesse unustada! Kui soovid lapses äratada lugemishuvi, siis on LasseMaia raamatu lapsele pihku pistmine on üks parimaid abimehi!Mul on hea meel, et LasseMaia detektiivibüroo seiklused eesti keeles jätkuvad, sest need on lahedad, lihtsad ja kaasahaaravad lood, mida on lastel kindlasti mõnus lugeda. Lisaks on ka pildid toredad.

Kolmandas raamatus satuvad Lasse ja Maia sekeldustesse tsirkuses, kuhu neid kutsub appi Valleby politseiülem. Politseiülem on suures segaduses, sest keegi varastab külastajatelt raha ja asju, kuid kes, kuidas ja millal, sellele puudub vastus. Kahtlusaluseid on palju: mustkunstnik, kloun, jõumees, isegi tsirkusedirektor, kel on muresid ja probleeme.

Loo lõppedes saame teada, kes varas on. See on üsnagi suur üllatus! Veelgi üllatavam on see, kuidas ta seda teeb.

Igal juhul ei väsi ma kordamast, et LasseMaia lood on vahvad, neid on lihtne lugeda ja sündmused põnevad.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad