KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “LasseMaia detektiivibüroo. Jalgpallimõistatus”
Uus raamat: “LasseMaia detektiivibüroo. Jalgpallimõistatus” (16 aprill 2013)

Martin Widmark, Helena Willis

“LasseMaia detektiivibüroo. Jalgpallimõistatus”


(Egmont)

LasseMaia detektiivibürool on uus töö! Seeria neljandas hakkavad kummalised asjad juhtuma keset jalgpalli sõpruskohtumist naaberlinna võistkonnaga. Mis on toimunud, kes on kahtlusalused? Lasse ja Maia juba uurivad!
LasseMaia detektiivibüroo raamatuseeria on rootsi laste vaieldamatu lemmik, mille esimesed kaks raamatut on saanud ka eesti lastelt kõvasti kiita! Nüüd saavad algkooliealised lõpuks kahes uues raamatus ennast haaravasse detektiivilugudesse unustada! Kui soovid lapses äratada lugemishuvi, siis on LasseMaia raamatu lapsele pihku pistmine on üks parimaid abimehi!


LasseMaia detektiivibüroo lood jätkuvad. Nüüd on eesti keeles ilmunud neljas raamat! Ka see on üks mõnus ja vahva lugemine.

Seekord arenevad sündmused jalgpallimängu ajal, kui vastamisi lähevad Valleby ja Solbacka linna meeskonnad. Tegemist ei ole muidugi proffidega ja väljakul on vaid viis mängijat. Näiteks Valleby au kaitsevad kaks naist ja kolm meest, kusjuures väravas on politseiülem, üheks ründajaks aga Valleby kooli medõde.

Mängu algusest peale on selge, et vastasvõistkond on paremas vormis ja hoos, kui äkki mäng katkestatakse, sest keegi on tühjaks lasknud pealtvaatajate jalgrataste kummid… Veelgi ootamatuks läheb asi siis, kui kaduma läheb ka mängu võitjale mõeldud karikas!

Kes varastas, miks varastas ja millal varastas? Seda hakkavadki uurima politseiülem, Lasse ning Maia. Ja ega möödugi palju aega, kui lahendus on käes!

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad