KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Andrus Kivirähk “Konna musi”
Uus raamat: Andrus Kivirähk “Konna musi” (23 aprill 2013)

Andrus Kivirähk

“Konna musi”


(Varrak)

Armas raamat väikelastele sellest, kuidas muinasjutt võib mõnikord toimida hoopis teisiti, kui raamatus kirjas. Kuigi muinasjutu kohaselt peaks konnast printsess saama, kui teda suudeldakse, võib siiski juhtuda midagi täiesti ootamatut. Anne Pikkovi illustreeritud toredast raamatust lendab sõna otseses mõttes läbi ka jõuluvana.

Eesti hetke kõige kuulsam kirjanik Andrus Kivirähk on leidnud jälle aega ja viitsimist lastele midagi mõnusat kirja panna.

Muinasjutud on igati vahvad ning eriti lahedad on need, mis ilmuvad esimest korda ehk siis uued muinasjutud. Andrus Kivirähki uus teos ongi muinasjuturaamat, mis eelkõige väiksele lugejale mõeldud, kuid olen täiesti kindel, et seda lugu võib lugeda ka ühises pereringis või koos vanavanematega.

Nii karu, hunt, rebane kui ka jänes saavad muinasjuturaamatuga vastu pead ja oh heldust, teil tasub vaid lugeda, kust need muinasjuturaamatud alla kukuvad! Mängu on toodud isegi jõuluvana.

Karu, kes on talveunes, hakkab tegutsema alles loo lõpus, kuid hoopis teistmoodi, kui jänes, rebane ja hunt. Kolm viimati mainitud selli asuvad aga kohe teele ja kavatsevad teha nii nagu pähekukkunud muinasjuturaamatus räägitakse ja teha soovitatakse. Kõik ei lähe päris nii nagu arvata võiks – nad musitavad küll konnapreilisid, kuid kas nood ka printsessiks muutuvad? Seda ma ei ütle, sest muidu läheb lugejal igavaks! Seega tuleb teil endil välja selgitada, kas konnapreilidest saavad printsessid või juhtub midagi hoopis ootamatut...

Minu arust on see igati vahva raamat ja lahe, et just Andrus Kivirähk on kirjutanud sellise muinasjutu. Kindlasti on suurepärased Anne Pikkovi illustratsioonid, need on lausa võrratud!

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad