KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Tintini seiklused. Ükssarviku saladus”
Uus raamat: “Tintini seiklused. Ükssarviku saladus” (26 juuni 2013)


Hergè

“Tintini seiklused. Ükssarviku saladus”


(Tänapäev)

„Tintini seiklused” on üks maailma populaarsemaid koomikseid. Peategelane Tintin on noor ajakirjanik, kes sattub üle maailma mitmesugustesse seiklustesse ning teda saadab alati truu karmikarvaline foksterjer Milou.
Raamatus „Ükssarviku saladus” ostab Tintin turult vana laevamudeli, mida soovivad endale ka paljud teised. Peagi selgub, et asi on seotud kapten Haddocki kauge esivanemaga ja kuskil võib peituda hinnaline aare.
Lugege Tintini seiklustest ka eelmistest raamatutest „Vaarao sigarid”, „Sinine Lootos”, „Kuldsõrgadega krabi” ja „Must last”.

Hergè ehk Georges Prosper Remi on belgia koomiksikunstnik, kes elas aastail 1907 – 1983. ”Tintini seiklused” on kindlasti tema kuulsaim koomiksisari, mida mees joonistas alates 1929. aastast kuni oma surmani välja. Tema teised sarjad on ”Quick & Flupke” ja ”Jo, Zette ja Jocko”, mida Eestis kahjuks siiski oluliselt vähem tuntakse, kui TinTini seiklusi.

Algupäraselt on ”Ükssarviku saladus” järjekorras 11. Tintini lugu, mis järjekoomiksina ilmus aastail 1942-1943 ning värvilise raamatuna 1943. aastal. Siinkohal võib öelda, et Tintini lugusid on kokku ilmunud 24 seiklust ja neist viimane aastal 1986, kuid seoses autori surmaga jäi see raamat pooleli.

”Ükssarviku saladus” on lugu, kus Tintin ostab turult vana laevamudeli ning sekeldused ja seiklused algavad. Nagu arvata võib, siis laevamudel varastatakse, kuid selles peidus olnud saladus jääb TinTinile alles. See viib Tintini ja kapten Haddocki teadmiseni, et kusagil on peidus aare. Selles loos on mängus meremehed ja mereröövlid, on võitlust merel, põgenemisi ja kinni jäämisi jne. Põnevust seega taas kord väga-väga palju. Ja alles raamatu lõpus saavad lugejad teada, kes on kurikaelad ja mis täpselt toimub.

Kaasa löövad loomulikult Tintini koer Milou, kapten Haddock, kaks ebakompetentset detektiivi Dupont ja Dupond, kellega alati palju nalja saab.

Maailmakuulsad popkunstnikud Andy Warhol ja Roy Lichtenstein on tõdenud, et just Hergè on olnud üks nende suuremaid mõjutajaid. Seetõttu ei jää ka minul muud üle, kui tõdeda, et Tintini koomiksid on klass omaette ja neid tasub ikka ja alati lugeda nii väikestel kui ka suurtel koomiksisõpradel.

Tekst: Marko Tiidelepp
« Eelmised nädalad