KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Tintini seiklused. Rackham Punase aare”
Uus raamat: “Tintini seiklused. Rackham Punase aare” (27 juuni 2013)

Hergè

“Tintini seiklused. Rackham Punase aare”


(Tänapäev)

„Tintini seiklused” on üks maailma populaarsemaid koomikseid. Peategelane Tintin on noor ajakirjanik, kes sattub üle maailma mitmesugustesse seiklustesse ning teda saadab alati truu karmikarvaline foksterjer Milou.
Raamatus „Rackham Punase aare” jätkub „Ükssarviku saladuses” alanud seiklus. Tintin ja kapten Haddock asuvad laevaga teele, et leida Rackham Punase aare. Uue tegelasena liitub seltskonnaga professor Päevalill ning loomulikult jääb aardeotsijate teele mitmeid takistusi ja põnevaid seiklusi.
Lugege Tintini seiklustest ka eelmistest raamatutest „Vaarao sigarid”, „Sinine Lootos”, „Kuldsõrgadega krabi”, „Must last” ja „Ükssarviku saladus”.


Algupäraselt on ”Rackham Punase aare” järjekorras 12. TinTini lugu, mis järjekoomiksina ilmus aastail 1943 ning värvilise raamatuna 1944. aastal.

”Rackham Punase aare” on lugu, mis jätkub sealt, kus ”Ükssarviku saladus” pooleli jäi.
Tänu just selles loos avastatud saladusele asuvad Tintin, kapten Haddock, Tintini koer Milou, saamatud detektiivid Dupont ja Dupond teele, et leida uppunud laev, kus peaks olema ka aare. Uue tegelasena liitub kirju seltskonnaga ka professor Päevalill, kes on üsna nõrga kuulmisega, mistõttu temaga juhtub mitmeid koomilisi olukordi.

Selles loos satuvad peategelased nii merele, vee alla, üksikule saarele kui ka mandrile. Tegelaste hulgas on veel haid, papagoid, ahvid jt.

TinTini koomiksid on klass omaette ja neid tasub ikka ja alati lugeda nii väikestel kui ka suurtel koomiksisõpradel. Suveks väga lahe lugemine.

Tekst: Marko Tiidelepp
« Eelmised nädalad