KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Muinasjutumaa. Sooviloits”
Uus raamat: “Muinasjutumaa. Sooviloits” (17 juuli 2013)

Chris Colfer

“Muinasjutumaa. Sooviloits”


(Varrak)

Kaheteistaastaste kaksikute Alexi ja Conneri isa sai ühel päeval töölt tulles autoõnnetuses surma. Nüüd muutus kõik: kodumaja tuli ära müüa ja ema pidi hakkama tööl käima ning jõudis iga päev koju alles siis, kui lapsed juba magasid. Aga siis äkki tuli neile külla vanaema ja tema toodud kingituste hulgas oli ka raamat “Muinasjutumaa”. Siit algab põnev ja ülimalt ohtlik retk Muinasjutumaal, kus elavad meile muinasjuttudest tuntud tegelased.

Pean tunnistama, et olen isegi mõtelnud selle peale, et kirjutada üks vahva lasteraamat, kus oleks tegelasi ja sündmusi vanaaegsetest muinasjuttudest. Aga võta näpust, Chris Colfer on selle idee juba ellu viinud. Oma uues, suurepärases, tänapäevases muinasjutus on ta kokku toonud Okasroosikese, Lumivalgekese, Tuhkatriinu, Punamütsikese, Kurja Kuninganna, Kurja Hundi ehk Kuriküüne, seitse pöialpoissi, Konnaonu, ”Jack ja Oavarrest” tuntud Jacki, Kuldkihara ja tema hobuse Pudrukese, Rapuntsli, kogunisti neli Hurmavat Printsi (Chance, Chase, Chandler ja Charlie Hurmav), Konnaonu, ”Punamütsikesest” tuttava Jahimehe, kellel on tütar Jahitar jt. Lisaks igasuguseid häid haldjaid, kuid ka kurjasid ning pahatahtlikke nõidasid, trolle ja mäevaime ning isegi trolliplika, kellele Conner meeldima hakkab.

Peategelasteks on kaksikud, õde-venda Alex ja Conner, kes läbi vanaema kingitud muinasjuturaamatu Muinasjutumaale satuvad.
Seal algabki SUUR SEIKLUS, et leida tagasitee koju. Selleks on vaja kokku koguda ja üles leida ridamisi muinasjutulisi asju, et oleks võimalik ellu viia sooviloits. Üsna ruttu selgub, et neid imeasju ei jahi mitte ainult Alex ja Conner, vaid ka Kuri Kuninganna, kellel on nende asjadega hoopis teised plaanid.

Chris Colfer on loonud igati fantastilise Muinasjutumaa ning leidlikult ühendanud erinevaid sündmusi ja tegelasi erinevatest muinasjuttudest. Nii leiab Muinasjutumaalt Hurmava, Haldjate, Uinuva, Põhja, Punamütsikese ja Nurga kuningriigid, Päkapikumetsa ja Pisihaldjate impeeriumid, Merineitsi lahe ning Trollide ja Mäevaimude territooriumi.

Alex ja Conner toovad muinasjututegelasteni ideid ja huvitavaid lahendusi tänapäevasest maailmast –kurjal nõial, kes tahab lapsi ära süüa, soovitatakse hoopis taimetoitlaseks hakata, Okasroosikesele antakse üsna põneva idee, kuidas oma riigi uniseid elanikke üleval hoida.
Raamatus on veelgi igasugu põnevaid leide nagu KOHV-i revolutsioon ehk Kodanikud Omavolitsevate Huntide Vastu, kui Punamütsike tõdeb, et tema kuningriigis hoolitseb majanduse ja julgeoleku eest tema vanaema või kuidas Punamütsike ja Kuldkihar tülis on.

Kuidas raamat lõpeb, peate ise lugema. "Sooviloits" on pungil põnevaid seiklusi, ootamatuid sündmusi ja põnevaid pöördeid ning lõpp… Ka see on üllatav.

Juba praegu on teada, et raamatule on juba sel aastal ilmumas järg ning usun, et see jõuab üsna ruttu ka meie lugejani.

Muide, raamatu autor, Chris Colfer, on tõeliselt noor mees – ta on vaid 23aastane ja tuntud telesarjast “Glee”, milles kehastab Kurt Hummelit. Andekas mees – näitleb, laulab ja kirjutab raamatuid!

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad